עיון ביקורת

אדם בן עזרא, Tumbada (מילים ולחן: אדם בן עזרא עיבוד: אדם בן עזרא ואיציק פצצתי הפקה מוזיקלית: איציק פצצתי (עומר מור), דצמבר 2019)

מוסיקת עולם, סינגלים חדשים, שירים חדשים

לקראת פסטיבל ג'אז תל-אביב שלח אדם בן עזרא תזכורת למקום בו הוא נמצא עכשיו. את הקטע שמעתי באי.פי שהוציא ב-2014. הוא חלק מאוריינטציה של הרחבת הספקטרום המוסיקלי שלו כרב נגן וכרב סגנוני בניסיון לחדור למשבצת מוסיקת עולם. ההשפעה האפריקאית מוטמעת במוסיקה הלירית המלודית, בשירה המלנכולית בעלת האלמנטים המזרחיים, בשפה על העיקרון של שירת שמות הצלילים, טכניקה שמוכרת במוסיקה ההודית בשם Svara.
אדם בן עזרא שר-מספר ברגישות ובכוונה את הסיפור. הפתיחה בקונטרבס היא הכנה לתזמור עשיר בהפקה אקוסטית-אלקטרונית שמאחוריה איציק פצצתי. קצב מחיאות הכף מייצר קו מתח יפה עליו מולבשים הצלילים והקול. זהו  קטע אווירה ווקאלי, לירי, נוגה, נאהב משמיעה אחת,  מוסיקה ייחודית מאוד, קוסמופוליטית, הממזגת מזרח רחוק עם מזרח תיכון, טעימה אחת לקראת האלבום החדש Hide and Seek  (מרץ 2020) שמעידה על הפוטנציאל העצום בתחום המוסיקה החוצה תרבויות-סגנונות, כאשר הקונטרבס הוא כלי מוביל, אבל רק אחד המרכיבים במארג העשיר שלו.

Adam Ben Ezra - Tumbada
דירוג:
שתף דף זהBookmark and Share

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *