אדמה רוח ואש

Boogie Wonderland

אדמה, רוח ואש

שירי שנות השבעים
/5

השיר הושפע מהסרט "מחפשת את מר גודבר" עם דיאן קיטון. אחד מכותבי השיר Allee Willis סיפר: "כשראיתי את הסרט, נדלקתי על אותם אנשים שנהגו לבלות כל ערב במועדונים, שחייהם הם השתחררות מוחלטת, שחיים בשביל חיי הלילה. השיר, למרות שנשמע שמח, הוא אינו כזה. הכוונה הייתה לתאר אנשים שחיים על הקצה של הרס עצמי, שיודעים שיש משהו כמו אהבה אמתית שעשויה להציל אותם מליפול לתהום.
השורות הראשונות של השיר אכן מכוונת לנרטיב הזה: 'Midnight creeps so slowly into hearts of men who need more than they get'
Boogie Wonderland הוא מטפורה למצב נפשי, שהבנאדם נכנס לתוכו כשהוא נמצא בתוך מוסיקה, כאשר הוא רוקד במועדון, אלא שהמסר של השיר היה – אתה צריך להרגיש נפלא לא רק בליל הריקוד, אלא גם ביום שלמחרת.
ללהקת "אדמה רוח ואש" הצטרף בביצוע השיר טריו הנשים The Emotions משיקגו. האחיות ונדה, שילה וג'נט האצ'ינסון. מנהיג הלהקה, מוריס וייט הפיק להן ב-1977 את הסינגל Best Of My Love.
כמו הקומודורס, אדמה, רוח ואש הייתה להקת פאנק/סול שאימצה את הדיסקו בלי להתפשר על הצליל שלה.  Boogie Wonderland נחשב בעיני חברי הלהקה שיר חריג בז'אנר הדיסקו מבחינת הטקסט, המבנה המוסיקלי, התזמור. באותה תקוה, הדיסקו היה הצליל שהשתלט על הרדיו, והחבורה חיפשה דרכים להשתלב מבלי לאבד את זהותה.

1979 – מקום 6 – ארה"ב מקום 4 – בריטניה

Dance, boogie wonderland.
Ha, ha, dance 
Boogie wonderland
Midnight creeps so slowly into hearts of men who need more than they get
Daylight deals a bad hand to a woman who has laid too many bets
The mirror stares you in the face and says,"Baby, uh, uh, it don't work"
You say your prayers though you don't care; you dance and shake the hurt

Dance, boogie wonderland
Ha, ha, dance
Boogie wonderland

Earth Wind & Fire – Boogie Wonderland

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות