איאן מקולוך רוצה לשתף פעולה עם דיוויד בואי

/5

איאן מקולוך Ian McCulloch, שמגיע עם להקתו "אקו והבנימן" הביע משאלה לשתף פעולה עם דיוויד בואי. "הייתי רוצה להקליט שיר אחד גדול של דיוויד בואי", אומר מקולוך. "הייתה רוצה שהוא ואני נעשה משהו יחד, שהוא יבצע שיר שלי". עכשיו כל שנותר הוא שבואי ירים את כפפה.
מקולוך דיבר גם על החלטת הלהקה לצאת לסיבוב הופעות המבוסס על "גשם אוקיאנוס" שיצא ב 1984 ונבחר לאלבום השנה על ידי רוב עיתוני המוזיקה האנגלים. האלבום והציב את הלהקה באותה נשימה יחד עם U2 , The Cure, Simple Minds, רגע לפני ששלוש להקות אלה כבשו את אמריקה. "הרעיון תמיד קינן בי ובחברי הלהקה. השנה החלטנו ללכת עליו"
אקו והבנימן, להקת האייטיז המצליחה הוקמה ב-1978 בליברפול, העיר ממנה יצאו הביטלס, הרולינג סטונס, והוולווט אנדרגראונד. כל תקליטיה הצטיינו צליל גיטרות מצוין ובאווירה מסתורית ומעורפלת המשולבת בתוך מלודיה מחשמלת.
איאן מקאלאך ממשיך להיות גם כיום מושא להערצה עצומה: כריס מרטין סולנה של להקת קולדפליי הוא מעריץ מספר 1 של אקו והבאנימן טען ש"ללא אקו והבאנימן לא היו קיימים קולדפליי". במשך כל תקופת הקלטת האלבום הראשון של קולדפלי הוא לבש את הגלימה המפרסמת של איאן מקאלאך…
מותו בתאונת דרכים של מתופף הלהקה פט דה פריטס בשנת 1989 הוביל להחלפת חברים בלהקה ובסופו של דבר לפירוקהה ב .1993זו אינה הופעתה הראשונה של "אקו והבנימן" בישראל. מעריצי הלהקה ראו אותה כאן בפעולה ב-2006. בדצמבר 2010 הלהקה יצאה לסיבוב הופעות מיוחד שבו ביצעה במלואם את שני אלבומיהם הראשונים – Crocodiles, Heaven Up Here. הלהקה תופיע ברידינג  ב-29.4.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות