אייל אבן צור שלוש קומות

שלוש קומות

אייל אבן צור

/5

דירה ללא מעלית (כנראה בתל-אביב) מייצרת  דפיקות לב. יש מצב לחוסר נשימה וקללה קטנה ליד דלת הכניסה, אם היא גברת עם סלים. אייל אבן צור בחר לשיר על הצד הרומנטי של המפגע. "אני אוהב איך שהלב שלך דופק אחרי שלוש קומות" ואילו היא משיבה: "תיקח ממני את התיק ותן זרועות". תן לנשום, ואז אני איתך. מציאות של יוצר מולידה חיוך קטן על ההיררכיה הבן-זוגית: היא חזרה בסוף היום עייפה, ועוד טיפסה שלוש קומות  (מישהו צריך לעבוד), הוא, היוצר, בבית – מקבל את פניה. מקשיב לדפיקות ליבה. אחלה סידור. קליפ האנימציה למטה מדגים.
המוסיקה של האח, שחר אבן צור, מעניקה לסיפור מתח יפה, מאפשרת לאייל לתרגם את התחושה בעידון דרמטי. תחושות רגעי ההתרגשות המאושרים ממלאים את השיר. שחר האזין לדפיקות הלב שלו והפך אותם לצלילים מלודיים שממחישים שמחה פנימית והתרוממות רוח, ועם זאת יש בהם נגיעה יפה של תוגה. אייל שר בטון שמחזיר אותו לגמרי לתחושה ההיא בקומה השלישית בנימת געגועים. אין כאן רגשנות יתר, אלא איפוק שמתפתח להתרגשות של אמת. גם העיבוד  מייצר אווירה שלוקחת למקומות האלה, שהמילה אושר לא תהיה גדולה עליהם.

עוד סיבוב של המפתח / את חוזרת הביתה/ יום ארוך הנעליים לוחצות/ שיחות ריקות על מלחמה / ועל רעש

כולם יודעים הכל/ רק את חיכית לחזור

אני אוהב איך שהלב שלך דופק אחרי שלוש קומות/ תיקח ממני את התיק ותן את הזרועות/ אני נותן לך בואי תתפרקי עלי/ בסוף כל יום

על החול ביום ראשון/ דיברנו בלי לחשוב/ כפות רגליים מצחיקות/ על הצהוב מול הכחול/ חשוב לקחת את עצמינו למקום רחוק/ להתקרב/ אני אבנה לך ארמונות בחול

אני אוהב איך שהלב שלך דופק אחרי שלוש קומות/ תיקח ממני את התיק ותן את הזרועות/ אני נותן לך בואי תתפרקי עלי/ בסוף כל יום

 

עיבוד: רון אלמוג, יונתן אלבלק, אברי בורוכוב, אלדד גואטה, אייל אבן צור

קליפ אנימציה: גילי שאנן

 

דצמבר 2015

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות