אייל גולן בהיכל התרבות תא -2008 צילום יוסמיסיק

בהיכל התרבות

אייל גולן

סי.די, די.ווי.די Play, ליאם הפקות
4/5

להגיד "אייל גולן בהיכל התרבות" זה אפילו יותר משמעותי מאשר להגיד "אייל גולן באמפי קיסריה". ה-DVD הוא תיעוד של מהפך. פעם היכל התרבות בת"א היה שמור בדרך כלל לאסתר עופרים, אנריקו מסיאס, שלמה ארצי. נדמה לי שגם אייל גולן לא האמין שהוא יכול לכבוש את האולם שמזוהה עם התזמורת הפילהרמונית. אני אומר את זה דווקא על רקע "תרבות החלטורות" של רוב הזמרים בארץ, בטח מי שמשתייכים לז'אנר המכונה "ים תיכוני". והנה – השקעה. בטח לא חלטורה. תזמורת-תזמורת, עיבודים מהוקצעים. זה ההיפך מחלטורה. זה אייל גולן במיטבו.
כתבתי לא מעט בעבר על פשטנותם של השירים של גולן. לא האמנתי לטקסטים שלו. על הנייר – רבים נשמעו שיא הנדוש, מאוד טכניים, ללא פיוט, ללא שאר רוח, אבל הקול העשיר עשה גם מזה מוסיקה שחלחלה להרבה לבבות. לעיתים הטון והמנגינה כל כך קליטים ומחניפים, שהמילים הופכות להיות משניות. העיקר התחושה.
הייתי בהופעה הזו בהיכל התרבות. נדמה לי שאלה היו רגעים ששוב עלתה מחדש המחשבה: עזוב אותך מביקורת. תן לקהל לכתוב במקומך. הוא שילם במיטב כספו כדי לקבל בדיוק את הדבר הזה. הדי.וו.די אינו נותן דבר אחר. הוא נותן בדיוק את הדבר הזה. תיעוד ההופעה בהיכל בפורמטי סאונד של דולבי 5.1 וב-DTS.

עמית הראל – הפקה מוסיקלית, קלידים ומחשבים, דודו קומה – גיטרות, עדי ליאון – קלידים, ערן זילברברג – בס, גיל פלוטניק – תופים, רמזי קטאנני – דרבוקה, אילן קצ'קה – כלי הקשה, גליה חי, מאיה בלזיצמן, חן שנהר, אבנר קלמר – כלי מיתר, נועם בורג – גיטרות, עופר אנקורי, עדי מאירי – כלי נשיפה, שירן כהן, שלי שמעוני, מישה קירקילן –זמרי ליווי.
ניהול הפקה: דוד אפשטיין, עיצוב תאורה ובמה: רונן נג'ר, עיצוב סאונד: יאיר גורן.
במאי DVD – בני כרמלי. עורך DVD: אבי רוטמן.

ואני לא משנה מילה ממה שכתבתי אחרי המופע.

אייל גולן בהיכל התרבות קטעי וידאו

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות