דפנה רכטר אלוהימים

אלוהימים

דפנה רכטר

מילים ולחן: דפנה רכטר עיבוד והפקה מוזיקלית: קורין אלאל
3.5/5

זה אינו שיר של תוגה מועקה וצרה, למרות שדפנה רכטר שרה על מציאות קשה. זה שיר של הכרה בעובדות החיים. במצב הקיים – נשאר לי עצמי, ועם עצמי – המציאות הנוראה שמבחוץ לא ממש מתדפקת. לא שומעת צעקות, מלחמה, פגזים. העולם מתרחק ממני. אפילו "אצלי בראש שקט כמו ים". מעין אגואיזם סרקסטי.
מעניין אם השיר הזה היה נכתב אילו התגוררה באחד מיישובי עוטף עזה. רכטר אינה עוסקת ב"אילו". היא מעדיפה להרחיק את המציאות מעצמה, להשלים עם הנוחות שבהתעלמות מכל הרע. היא אינה יוצאת במחאה נגד גורמי הרע. היא חותמת על כתב ויתור/כניעה אסקפיסטי.
רכטר אינה זועקת. היא שרה בטון אחיד, בזחיחות שגובלת באופוריה. המנגינה והקצב מניעים את הנרטיב בפשטות נטולת מבע אמוציונאלי, מורגשת אף קרירות מפוקחת, צינית משהו. האם רכטר מתכננת קריירה של זמרת? השיר הזה לא ממש יכניס אותה לתחרות מול מירי מסיקה. מצד שני, אם היא מתכוונת לקברט מוסיקלי, יש טעם להמשיך לעקוב, לחפש אצלה את קו השירים המתחבר למופע מסוגנן יותר מאשר את השיר הבודד.

טוב לי טוב לי עם עצמי / בין כה וכה אני חיה בתוכי / הקולות לאט מתרחקים / המלחמה הכאב הפגזיםבחוץ כל המהומה / רבים על פיסת אדמה / וכל האלוהימים נדהמים / על מה ולמה נלחמיםטוב לי טוב לי עם עצמי / בין כה וכה אני חיה תקועה בתוכי / כשהעולם הולך לאבדון / אין על מי לסמוך בשום מקוםהמלחמה הזאת מסתבר / כבר לא רק שלנו יותר / העולם מתחיל להתעורר / הגיע הזמן לוותרמגירות מבטון בתוך הנשמה / נסיכים בלי פנים בתוך אדמה / דמעה אדומה על שלג לבן / אימא בוכה על בנה הקטן החשובים יושבים בשלטון / כישלון אחרי כישלון / אונסים רומסים ומשקרים / דופקים לנו את החייםטוב לי טוב לי עם עצמי / בין כה וכה אני חיה בתוכי / מחבקת את עצמי מבפנים / תהיו רֵעים, רֵעים ולא רעיםהצעקות של האנשים / המלחמה הכאב הפגזים / מתרחקים לאט מהעולם / ואצלי בראש שקט כמו ים

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. שיר גאוני! מחאה סרקסטית במיטבה! מזכיר קצת את מאיר אריאל ז"ל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות