אנגלברט הומפרדינק (81) חוזר ביוני לשלוש הופעות

/5

אנגלברט הומפרדינק, המכונה The King of Romance, חוזר לשלוש הופעות בחיפה, ירושלים ותל-אביב (17-20.6)  אחרי שהופיע כאן בדצמבר 2011. (וביוני 2015.
השם "אנגלברט הומפרדינק" Engelbert Humperdinck  שייך למלחין גרמני קלאסי שנפטר בתחילת המאה הקודמת, שייזכר בעיקר בזכות האופרה היחידה שכתב בחייו – "הנזל וגרטל". כן, קראו לו ממש כך – אנגלברט הומפרדינק.
שני  שמות זהים? ממש לא. שמו האמיתי של "אנגלברט הומפרדינק". הוא ארנולד ג'ורג' דורסי, יליד הודו, 1936 (כן, בן 75). מדהים: אבל הוא אימץ לעצמו את שמו של המלחין הגרמני – במלואו!
מקבץ הגרייטסט היטס שלו יסביר את סיבת ההתרפקות הסוחפת למשמע להיטי השמלץ של הומפרדינסק, שבשנים האחרונות "מכר" את המוסיקה שלו בתוכניות אירוח של מה שנקרא "לייט נייט", אבל גילה שיש לו מיליוני מעריצים ומעריצות ברחבי העולם.
אם תלחצו להגדרה, אז נלך על זמר בלדות מידל-אופ-דה-רוד. אני פתוח לקבל כל הצעה. הוא מזכיר לי את מט מונרו יותר מאשר את טום ג'ונס. "טרדישיונל סופט פופ"? – הולך. מה כל כך תפס אצלו בשישים ובשבעים – טכניקה ווקאלית מצויינת על קול משי של שלושה וחצי אוקטבות שהוא שלט  בו מצוין, דימוי של כובש הלבבות המסתורי עם פיאות לחיים מדובללות ומלתחה ראוותנית מרשימה, היסטריה אצל נשים, במיוחד בארצו בריטניה ובאירופה.
לאיש יש איזה מאה אוספים מלהיטיו הישנים, רובם ככולם מורכבים מאותם הלהיטים. אני מודה באשמה: חולשה נוסטלגית אולי לא  אומרת דברים טובים על הבנאדם.  מן הסתם הסיבות הן מהסוג  של תן לרגש ללכת במקומך, שירים שמעריציו ממשיכים להקשיב להם בכל מזג אוויר, ובתרגום לאנגלית: those melodies that hold so many memories. (רשימת שירים למטה)

וידיאו: קטע מהופעתו האחרונה באצטדיון יד אליהו לפני שנתיים


ביקורת על הופעתו האחרונה בישראל 

1. Release Me
2. A Man Without Love
3. The Way It Used To Be
4. Quando Quando Quando
5. Everybody Knows (We're Through)
6. There's A Kind Of Hush (All Over The World)
7. There Goes My Everything
8. Les Bicyclettes De Belsize
9. Winter World Of Love
10. I'm A Better Man (For Having Loved You)
11. Ten Guitars
12. My World (Il Mondo)
13. Am I That Easy To Forget
14. The Last Waltz

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות