טל גינת

אקס פקטור

טל גינת!

עם אלמוג קריאף, אנה טימופיי, עוז ואוהד, בן גולדשטין, דודו איבגי, דניאל יפה, טל גינת, יוסי שטרית, עידו ועטרה, קלוז אפ
/5

הבחירה של דודו איבגי ב"אני גיטרה" של נעמי שמר בשלב מאבק ההישרדות מול אוהד ועוז הייתה בחירה בנשק הצלה של להיות או לחדול. זהו שיר שקשה למעוד בו, במיוחד ברגיסטר הקולי של איבגי, שממשיך להשתמש בו כבר כסוג של גוון-גימיק חד גוני, אפילו מניפולטיבי. הקול הזה כבר רץ לפניו,  חוזר על עצמו, נעדר ניואנסים,  ואותי זה קצת מתחיל לשעמם. עברי לידר אמר כי "הצבע של דודו איבגי" חשוב לתוכנית, כאילו מתוך שיקולים של ההפקה. אז לידיעת לידר: נכון שהחזיר את דודו איבגי אחרי שהודה בטעות ההדחה, אך הפעם הייתי מצפה ממנו להיות כבר נועז וחכם: אוהד ועוז הם צמד ורסטילי שיכול להפיק גוונים מרהיבים יותר מאיבגי, שחירב לטעמי את "הללויה" של ליאונרד כהן בביצוע צעקני ומלא פתוס. לכן ההדחה שלהם נראית לי טעות.
מה שקורה בשלב הזה של התוכנית הוא שהשופטים במקום לחדד את הביקורת, לנתח ולנמק, הופכים מתק שפתיים. שירי מימון, ממשיכה לתפקד על תקן של חדלת שיפוט. היא השתפכה על הביצוע של איבגי ל"הללויה" במילים: "חזרת אלי, איזה כיף שבאת הביתה". הלו, תרגיעי. מימון מרגישה כיף כמעט בכל השירים. "טוטאל מוש" הוא סופרלטיב אהוב עליה, והפעם קיבלנו גם "זמרת על חלל" – על הביצוע של דניאל יפה. למעשה, מימון סיימה את תפקידה וממשיכה לשמש בעיקר קישוט, מחליפה מילים עם בר רפאלי על צבע החולצה הזהה שלהן ומתחנפת לצופים להצביע בעד המועמדות שלה – טל גינת ואנה טימופיי.
אנה טימופי הפכה את "מאמי", המוכר ממירי מסיקה לאופרה. כאן התעורר ויכוח קטן בין לידר למימון. לידר טען כי לא כל שיר חייב להפוך לאריה אופראית. מימון התעקשה על כך שמדובר בזמרת אופרה, ולכן היא לוקחת את השירים לשם. אם להעמיד דברים על דיוקם: טימופיי אכן שרה במנעד שאינו מאפיין זמרי פופ, אבל היא מנסה שירים מתחום הפופ בקול אופראי. בעולם המוסיקה נקרא הז'אנר הזה קרוס אובר, ויש לו זמרים מעולים וקהל עצום.
אלמוג קריאף ויוסי שטרית עוברים כמעט אוטומטית לשלב הבא. מדובר בשני זמרים ים-תיכוניים מצוינים, אבל כבר צפויים מאוד. גם פורטיס חש כי תוספת הרקדניות ליוסי שטרית הייתה ניסיון מלאכותי לגוון אותו, ואילו עברי הצטרף לאווירת נופת הצופים, והגן על בן קבוצתו:  "רצינו להראות שיוסי יכול לעשות שמח". השמח, אני רוצה להזכיר לעברי, אינו מטרה באמנות.
מי שעדיין מסוגלת להפתיע היא טל גינת שביצעה את Hurrican, שירה של מרינה מקסימיליאן בלומין, בפרשנות מיוחדת, במינון נכון של הבעת הרגש, וכאן, אחרי הרבה תשפוכת חסרת פרופורציות של תשבוחות מצד השופטים, יכולתי להסכים עם משה פרץ: זה אכן היה הביצוע הטוב ביותר ששמענו בפרק הזה בתחרות.

נ.ב האם מישהו יכול לספר לנו איזו בקרה/ פיקוח יש על תוצאות ההצבעה של הקהל? אין שום נציג נייטרלי שמאשר שהן אכן נכונות. תחשבו על זה.

 

עברו

אלמוג קריאף

אנה טימופיי

דניאל יפה

טל גינת

יוסי שיטרית,

עידו ועטרה

Close Up

דודו איבגי

הדחה

בן גולדשטיין

אוהד ועוז After The Sun

 

וידיאו: דניאל יפה – Hey Mama

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

5 תגובות

 1. וקיים עוד משהו בענין האקס פאקטור: מר משה פרץ. מסתבר, שהבחור החמוד והמוכשר הזה גם מלא בבעיות נפש קשות ביותר. בין היתר, פאראנויה שכולם נגדו, רגשות נחיתות / עליונות, ועוד נושאים אישיים שקצרה היריעה מלהרחיב עליהם את הדיבור. מסתבר, שפרץ הצליח להמאיס ולהרגיז ולעצבן את השופטים האחרים, במיוחד לידר ומימון, הכסאח עלה מדרגה והצביעות חוגגת. העפת המועמדים שלו בשבת קשורה בעבותות ליחסיו הרעועים עם יתר השופטים. אהבה גדולה אין שם, מסביב לשולחן הזה. וזה ניכר. חבל שנתן לבעיותיו להזיק ליחסיו עם היתר. המועמדים שלו יועפו אחד אחרי השני וכל זאת בגלל יחסו הפוגעני לאחרים וההתפרציות הילדותיות שלו. מאד חבל.

 2. איזה בושות! ההפקה סילקה את הצמד המוצלח כי פשוט, היה מוצלח מדי! (לדבריהם). הדודו איבגי לא עושה לי כלום. פשוט כלום. לא יחיד, ולא מיוחד. נאדה. סתם עלום-שם שיעלם כמו שטרית וקריאף (למרות שהם נחמדים) אל תהומות הנשייה. מי יזכור אותם 5 דקות אחרי הגמר? אקס פאקטור מאכזבת, ובגדול, למרות שהיה שיפור מסוים הפעם עם דניאל, אנה וטל. נקודת אור: התפטרנו מהמעפן הפושטי בן גולדשטיין. תודהאיזה בושות! ההפקה סילקה את הצמד המוצלח כי פשוט, היה מוצלח מדי! (לדבריהם). הדודו איבגי לא עושה לי כלום. פשוט כלום. לא יחיד, ולא מיוחד. נאדה. סתם עלום-שם שיעלם כמו שטרית וקריאף (למרות שהם נחמדים) אל תהומות הנשייה. מי יזכור אותם 5 דקות אחרי הגמר? אקס פאקטור מאכזבת, ובגדול, למרות שהיה שיפור מסוים הפעם עם דניאל, אנה וטל. נקודת אור: התפטרנו מהמעפן הפושטי בן גולדשטיין. תודה לאל.

 3. פרק מביך באקס פקטור במיוחד בשולחן השופטים , לשלוח הבייתה את הצמד הכי מעניין העונה אוהד ועוז ולהשאיר את דודו , מה נסגר איתם , אקס פקטור העונה מאכזבת , יותר שו משירה , המון גימיקים וסיפורים אישיים משירה ושולחן שופטים מאכזב בלי שיפוט מקצועי עם המון מלל מביך , ברור לי למה הרייטינג שלהם יחסית כל כך נמוך מסתבר שהעם בכל זאת לא טיפש כשאין משהו באמת טוב לצפות בו אז לא צופים.

 4. הבלוג שלך מאוד מענין. אני אוהבת את דודו איבגי – חושבת שהוא מוכשר מאוד, וללא ספק הוא הפייבוריט שלי.
  עיברי/ההפקה מסרסים אותו כשבוחרים לו שירים לא נכונים (וגם המלבישה די מתעללת בו, וחבל).
  הסגנון שלו במיטבו הוא ארץ ישראל היפה, להקות הנח"ל, וכו'.
  לא לחינם הוא הבריק באודישינים.
  איך אוהד ועוז הודחו, אך עטרה ועידו המגוחכים וה"פרווה" נשארו… (ולא יעזור למשה פרץ שבכל פעם מחש מכנה את עידו ועארה הצמד המלאכותי והתלוש, בכינוי "סקסי").

 5. אז התוכנית מידרדרת למחוזות הצפויים.
  המזרחים עוברים אוטומטית ואלה שמספקים ורסטיליות וכישרון ייחודי
  הולכים הביתה אחד אחרי השני.
  אפשר כבר לדלג לסוף ולהכתיר את יוסי/אלמוג ולסיים את הדבר המעייף הזה
  על השופטים מה כבר לא נאמר , כל המונטין שלהם נפגע מהשיפוט הלא
  מקצועי כולל פורטיס שבעונה הראשונה הבריק והשנה מאכזב בענק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות