ארוס רמזוטי - Perffeto

Perfetto

ארוס רמזוטי

הליקון
/5

מישהו מאזין לסופרסטאר האיטלקי הזה? הוא פופולארי בישראל?  שווה ללמוד בשבילו איטלקית? מפיקי האלבום עשו מעשה חכם: במקום מילים באיטלקית בחוברת המצורפת, הוכנסו  תמציתים של השירים. לטובת מי שאינם דוברים איטלקית. השיקול: להטמיע את רמזוטי כמה שיותר בשוק האנגלי.
השיר הפותח, למשל,  "עד סוף העולם" מדבר על המרחקים שאנחנו נעבור בשביל האהבה. נחצה אגמים כמו דון קישוט כדי להגשים חלומות, נתגלגל כמו אבן ברוחו של בוב דילן. בשביל האהבה ניקח את כל החופש שבעולם. בשיר הנושא Perfetto – "מושלם", מנסה רמזוטי לתאר רגעים בלתי רגילים בשגרת היום, בהם שני אוהבים הופכים גיבורים ליום אחד. בשיר Il Viaggio, "המסע" שר רמזוטי – מי אמר שבשביל לטייל, אתה צריך לצאת למסע סביב העולם. את הטריפ הכי הרפתקני אנחנו יכולים לעשות בתוך עצמנו.
הבעיה אינה בטקסטים השבלוניים, אלא בלא מעט שירים נטולי קסם מלודי, שאפילו אינו  מזכירים משהו מהשירים הגדולים של עידן סאן רמו. יש תחושה שארוס נכנס לאזורים בטוחים מדי, סומך על קולו האמוציונאלי החזק, שיציל שירים בינוניים.
בין שירי הרגש היותר בולטים: הבלדה Rosa Nata Leri,  מכתב לתינוקת רוזה שנולדה אתמול, העוסק בעתידה הלא ברור של מי שתהיה זקוקה לתמיכה בעתיד לא בטוח. הקצב והמגינה בסגנון קאנטרי מעניקים עוצמה ויופי ל – Tu Gelosia, שיר על קנאה המטילה צל על חיינו. גם Buon Natale Se Vuoi ה"מרי כריסמס" הרומנטי במתכון איטלקי עסיסי. ואם תרצו מתכון סאן רמו מכניע, תחזיקו מעמד עד מס. 14 – Tra Vent'anni, על הקסום והמופלא שביחסי הורים וילדים.

1. Alla Fine Del Mondo
2. Il Tempo Non Sente Ragione
3. Perfetto
4. Sbandando
5. Sogno N.3
6. Rosa Nata Leri
7. Viva E Vai
8. Un'altra Estate
9. L'amore E' Un Modo Di Vivere
10. Il Viaggio
11. Tu Gelosia
12. Sei Un Pensiero Speciale
13. Buon Natale (Se Vuoi)
14. Tra Vent'anni

 

Eros Ramazzotti – Perfetto

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות