אריק ברמן – את לא מספיק יפה

את לא מספיק יפה

אריק ברמן

מילים ולחן: אריק ברמן הפקה מוסיקלית: אלון אלבגלי תמר אייזנמן
4.5/5

אריק ברמן מכוון מראה אל עצמו, מציב אותה בזווית אירונית בפניה למי שאינה מצליחה ליצג את אובייקט היופי. כשהיא לא יפה, יש אלף דרכים לומר "את לא מספיק יפה". השיר הוא סוג של הארת מסלול התחמקות אצל מי שמודד דברים עפ"י אמת מידה אחת, וגם יודע להתבונן בסיטואציה מתוך מודעות עצמית שאומרת: "מה באמת נראה לך שאני רוצה להיות כזה/ מראה של החברה בסך הכל".
אני אוהב את התחכום הציני בקברט הרוק של אריק ברמן, הסינגר-סונגרייטר המתבונן בעין הומוריסטית פילוסופית בעניין האישי מתוך ראיית מציאות הכללית. קצב הרוק המרקיד, ההפקה התוססת יוצרים אווירת של מסיבה משוחררת משועשעת ובידורית שבאה בן הסתם להדגיש את שקר החן והבל היופי של העידן בו אנו חיים.

תראי זה טוב אבל אבל/ פתאום קצת ככה מבולבל/ והכנרת יבשה/ ואני בדיוק אחרי פרידה קשה/ ואנחנו לא מדברים אותה שפה/ כל-כך הרבה דרכים לומר:"את לא מספיק יפה"
תראי אני רוצה אבל קצת צפוף/ הכלב במוסך, האוטו לא חפוף/ אז אולי אחר-כך, אחרי החגים/ ואת ניאו טבעונית ואני מזל דגים/ תפסי את הנשיקה שלי במעופה/ כל-כך הרבה דרכים לומר:/ "את לא מספיק יפה"
אהבה זה כימיקלים מה לא ידעת?/ כן קראתי את זה במוסף של שבת/ ואני לא פנוי לקשר כי/ יש לי חברה וזה לא ערכי/ אני אשלם עליך אבל בהקפה/ כל-כך הרבה דרכים לומר:/ "את לא מספיק יפה"
כל-כך הרבה דרכים לומר לך/ כי לא נעים לומר: "את לא מספיק יפה"
וזה לא את וזה לא אני/ וגם הנצח הוא זמני/ אולי יש מי שהטקס הזה בשבילו/ אבל זה טוטאלי פגאני ואני דפנטלי לא/ מוכן להיות קורבן של הטפה/ כל-כך הרבה דרכים לומר:/ "את לא מספיק יפה"
אולי בקיץ, אולי בסתיו/ ואנ'לא אומר לך את זה סתם/ ואת צודקת, כן, ברור/ ונשבע לך שזכרתי אבל היה סגור/ לא נורא, נו, רק נורה שרופה/ נראה אולי אני אבוא מחר: /"את לא מספיק יפה"
כל-כך הרבה דרכים לומר לך/ כי לא נעים לומר: "את לא מספיק יפה"
אני יודע, זה שטחי/ ולא רגיש ואנוכי/ אני גם כן לא אוהב את זה/ מה באמת נראה לך שאני רוצה להיות כזה?/ מראה של החברה בסך הכל/ כל-כך הרבה דרכים לומר:/ "הוא לא מספיק גדול"

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות