ארקדי דוכין ומירי מסיקה צילום עמית שלו ואילן גולן

בודדה

ארקדי דוכין ומירי מסיקה

מילים, לחן, עיבוד והפקה מוסיקלית: ארקדי דוכין
3.5/5

זה ייגמר על מדרגות הרבנות? למה לעבור את כל הסבל הזה וליילל? פעם "השבור" ביניהם היה "שלם". עכשיו השבור – שבור, ועל כל הצרות – בעל הבית עוד דורש לשלם. מה הביא את ארקדי דוכין לכתוב שיר עצוב על הנושא הבנלי? לא רק זאת: דוכין נתן למירי מסיקה באופן הכי צפוי לקונן בטון מדוכדך על מר גורלה – "אני אבודה כמו ציפור ללא חוף… ואתה כבר שכחת לבוא לחבק" ... מהצד שלו – הוא מאשים אותה בחוסר אכפתיות, ניתוק. תלונות הדדיות בצד געגועים לזוגיות של פעם הם ענין שבשגרה.
דוכין לא הצליח לייצר סיפור מקורי. הוא רקם כאן משהו פתטי מסיטואציה טיפוסית ליחסים במשבר, מעין סיפור על שניים, שמייצג לא רק אותם, אלא את האווירה הכללית של יחסים בעידן העכשווי. התוצאה:  אותו שיר לפסנתר, שאין בו מתח וכסח בזוגיות, אלא השתתפות קודרת זה בצערו של זו, וניסיון לשכנע את המאזין להשתתף בצערם. לי זה לא קרה. נשארתי על קו דכדוך, מעט אנכרוניסטי, כאשר גם הדואט לא ממש משפר את המצב.

גם אני בודדה / כאילו אין איתי כלום/ בלי אוויר בלי שמחה/ בלי יכולת לקום/ גם אני אבודה/ כמו ציפור ללא חוף/ כבר לא יודעת מה קודם/ לשאוף או לנשוף/ ואתה כבר שכחת לבוא לחבק/ כל היום מסתובב/ מחפש משחק/ נוסע חוזר, לא מוצא מנוחה/ כשאיבדת כיוון איבדתי אותך/ בעל הבית קומה מעלינו חוזר ואומר:/ "הגיע הזמן לשלם"/ פעם שבור ביננו היה שלם/ פעם שבור ביננו היה שלם
ואת מתחפרת יוצרת שכבות/ לא אכפת לך מכלום, לא בא לך לחיות/ כל היום מסתובבת לא מוצאת שום דבר/ לא בוכה רק שואלת מתי זה נגמר/ ואתה נעלם בתוך עבודה/ כל היום עניינים, תכנונים השקעה/ עולה ויורד בסולם ריקני/ מחובר טלפונית / מנותק מבפנים/ בעל הבית קומה מעלינו חוזר ואומר:/ "הגיע זמן  לשלם"/ פעם שבור ביננו היה שלם/ פעם שבור ביננו היה שלם     
היה, ועכשיו לכל אחד, פינה משלו/ כורסא משלו, טלוויזיה….
ואתה כבר שכחת לבוא לחבק…

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

6 תגובות

 1. יוסי אתה חייב לשמוע את הגירסא המקורית לשיר הזה – בביצוע עוצר נשימה של נינט.
  היא הקליטה את השיר הזה לפני המון שנים במסגרת תוכנית שהייתה לארקדי…אי אפשר להשוות בכלל – נינט ביצעה את השיר באופן מושלם וכנה.

 2. לצערי יוסי יקר פרשנות שלך פספסה את העומק שאליו
  כיוונתי
  לא מדובר כאן בכלל על מערכת יחסים בינו לבינה בצורה
  של רבנות
  אלה על מצב האשה בכלל באבולוציה של ימינו
  על רקע של אתגר של גבר כל הזמן להמציא את עצמו מחדש
  בתפקידים ראשיים
  הוא-אדם
  היא-חווה
  הבעל בית -בורא
  שלם לפני שנגסה בתפוח
  שבור אחרי
  אוהב אותכם
  ארקדי

 3. ל-1. לא מכיר את הביצוע. חיפשתי. האם באפשרותך לשלוח לינק.
  תודה
  יוסי.

 4. ל-2 – שלום ארקדי,
  קבלתי את הערותיך. עדכנתי בהתאם.
  רק בשורות טובות
  יוסי

 5. אני שומע את השיר תוך כדי משחק שחמט
  ועצב מתוך נסוך על חיי
  שיר נפלא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות