ביונסה -Lemonade

Lemonade

ביונסה

אן.אם.סי
4.5/5

פתאום, בלילה אחד, ביונסה מוציאה אלבום. לא סינגלים, לא הודעות מוקדמות לעיתונות. למעשה, שיטת שיווק חדשה. האזנה אחת מגלה: זה אינו אלבום בידורי שגרתי. בשיר “Pray You Catch Me” יש משפט שאומר:  “You can taste the dishonesty /It’s all over your breath” "אתה יכול לחוש את המרמה דרך נשימתך". זה מעט המכיל את המרובה באלבום שעוסק בנושאים כבגידה, קנאה, נקמה. מבקרים טוענים, שחלק מההאשמות מופנות כלפי בעלה, שון קרטר הלא הוא ג'יי זי. "הלילה אני מתחרטת על הלילה שבו ענדתי את הטבעת הזו", שרה בינוסה ב – Sorry.
“Lemonade” הוא סוג של אלבום שרק כוכבת כמו ביונסה יכולה להרשות לעצמה להוציא בפורמט של streaming. ההצלחה מאפשרת לה לא להיות מחויבת ללהיטי רדיו גדולים. היא שמה דגש על האלבום השלם, לא על סינגלים בודדים. המוסיקה אינה שקופה. מבלוז-רוק ועד אוונגרד. היא אישית, דרמטית, באה לידי ביטוי ב"אלבום הויזואלי" המדהים שהקרינה HBO, כשהמטרה של ביונסה היא גם להראות סבל ומצוקה של  נשים בכל
מקום ובכל גיל. בקונטקסט המחאתי, היא הכניסה מעין גוספל העוסק בטראומה של השחורם בארה"ב – Freedom בשיתוף קנדריק לאמאר ברוח זמרות כמו אריתה פרנקלין ונינה סימון.
השיר Don’t Hurt Yourself, בו היא משתפת פעולה עם ג'ק וייט, שרה ביונסה: “Who the f___ do you think I am? You ain’t married to no average bitch, boy, You can watch my fat ass twist, boy, as I bounce to the next d___ boy”. השיר הוא ריתם נ'בלוז דרמטי, וביונסה שרה מעומק מצוקתה בכעס רב, מזכירה את ג'ניס ג'ופלין.
ביונסה אינה מספקת את הצפוי או את מה שמצפים ממנה, ובמבחינה זו היא בהחלט מזכירה את פרינס. זהו האלבום הכי אמוציונאלי שהיא הוציאה, כמו גם האלבום הכי הרפתקני שלה מוסיקלית בשיתוף אורחים כמו ג'ימס בלייק ב – Forward וויקנד ב – "6 אינץ'", בעיבודים מגוונים.
ביונסה יורדת לאדמה, מתעמתת עם נושאים שבנפשה, שרה מהבטן,  בהפקה מוסיקלית שהיא שתי דרגות מעל אלבומי ריתם נ' בלוז שגרתיים.

 1. "Pray You Catch Me"
  2. "Hold Up"
  3. "Don't Hurt Yourself"
  4. "Sorry"
  5. "6 Inch"
  6. "Daddy Lessons"
  7. "Love Drought"
  8. "Sandcastles"
  9. "Forward"
  10. "Freedom"
  11. "All Night"
  12. "Formation"

וידיאו – Formation

Beyoncé – Lemonade

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות