Brasileiro אוסף

Brasileiro – אוסף

Brasileiro

פוטומיו מציגים
5/5

"פוטומיו וורלד מיוזיק" מרכזת אחדים מהשירים והמבצעים הטובים ביותר ברפרטואר המגוון של המוזיקה הברזילאית, וביניהם כוכבים כמו בת' קרבלו (Beth Carvalho), מרטיניו דה וילה (Martinho da Vila) ושיקו בוארקה (Chico Buarque). גם זמרים ברזילאים החיים מחוץ לברזיל. Brasileiro נפתח בשלושה שירים המבוצעים על ידי אמנים שמן הסתם פחות מוכרים רבים מהברזילאים: סילביה טורס, סלסו מצ'אדו ונזריה פררה.
סילביה טורס פותחת ב“Take Saravá” של קרלינוס בראון, שיר המאפיין את התערובת האנגלית והפורטוגזית של בראון. עם זאת, בניגוד לרוב העיבודים הקצביים של בראון, בולט כאן סולו הגיטרה. מזכיר את  הסגנון של ז'ואו בוסקו, שנמצא גם הוא בתקליטור.
חלק מהשירים מבליטים תכונה טיפוסית של המבצעים. קחו, למשל, את הביצוע של ז'ואו בוסקו ל“Vatapá” של דוריבאל קיימי. בוסקו משתמש בטכניקות הקוליות ובאמנות הגיטרה שלו כדי להעניק לשיר תחושה אפריקאית-ברזילאית.
חדשנות מהסוג הזה ב- "Águas de Março" של טום ז'ובים ששרה רוזה פאזוס. בהשפעת המאסטר של הבוסה נובה ז'ואו ג'ילברטו. פאזוס מעלה את השיר הזה לרמה הגבוהה ביותר.
התוף הרך והגיטרה ב – "Canto das Três Raças" המושר ע"י זמרת הסמבה המנוחה קלרה נונס הוא שיעור בהסטוריה של המוזיקה הברזילאית. מילות השיר הן תערובת של המגוון האנושי בברזיל – הפורטוגלים, הילידים הברזילאים והאפריקאים המהווים את האומה הברזילאית של ימינו. הסמבה הזו מדבקת ומובילה לריקוד שאי אפשר לעמוד בפניו.
צ'יקו סיזר (Chico César) ממשיך בשיעור ההיסטוריה הזה במחוות רגאיי לאפריקה ב"מאמא אפריקה". עם אלמנטם של עם פורו (forró), סמבה וצ'ורו (choro).
מעטפת האלבום העשוי כספרון צבעוני מתארת אלמנטים וסצינות מכל האזורים בברזיל, תוצאה של המחקר שנעשה לקראת האוסף המוצג כאן. ת Brasileiro הוא אוסף יוצא דופן צבעוני וקצבי שמקיף ההיסטוריה המוסיקלית העצומה של ברזיל.

 1. Take Saravá (Carlinhos Brown) – Silvia Torres
 2. Despedida (Celso Machado) – Celso Machado
 3. Clarão de Lua (Almizinho Gabriel) – Nazaré Pereira
 4. Vatapá (Dorival Caymmi) – João Bosco
 5. Águas de Março (Antônio Carlos Jobim) – Rosa Passos
 6. O Namorado da Viúva (Jorge Ben-Jor) – Jorge Ben
 7. Canto das Três Raças (Paulo César Pinheiro – Mauro Duarte) – Clara Nunes
 8. Mama África (Chico César) – Chico César
 9. Essas Emoções! (Donato Alves) – Zeca Baleiro
 10. Visgo de Jaca (Rildo Hora – Sérgio Cabral) – Martinho da Vila
 11. Dança da Solidão (Paulinho da Viola) – Beth Carvalho
 12. Cantando no Toró ( Chico Buarque) – Chico Buarque
 13. Berekerê (Geraldo Azevedo) – Geraldo Azevedo

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות