גד אלבז מאיפה להתחיל

מאיפה להתחיל

גד אלבז

מילים ולחן: ישי ריבו עיבוד: ישי ריבו, מאור שושן וגד אלבז, הפקה מוסיקלית: מאור שושן וישי ריבו
3.5/5

מאיפה להתחיל? יסלח לי ישי ריבו, שאני מתחיל בכובע של מורה לעברית: עברית שפה קשה, וכותבי השירים טועים ומטעים את אוזני מאזיניהם ומשבשים. "מאיפה להתחיל" – שגיאת עברית נפוצה. אותיות בכל"מ אינן יכולות להצטרף למילות שאלה ("מאיפה" "לאיפה", "להיכן" "מהיכן") צ"ל "מאין להתחיל". שגיאות עברית שנואות עלי, גם כאשר הטענה היא כי ככה מדברים. שידברו. כשכותבים שיר על אלוהים, הייתי מצפה לעברית תקנית ותקינה.
לעצם העניין:  גד אלבז מתחיל נמוך ונוסק למנעד פלסט. המאמין לוקח את האל שבשמיים לרחבות הדאנס קלאב כדי להביע את תדהמתו מנפלאותיו. רוקדים את השם בחסדו ובאמונתו באקסטזה. העיבוד וההפקה  העניקו לשיר רבדים נוספים כדי להפוך את האקסטזה לפייסטה בשירת רבים (הו-הו-הו-הו). אחרי הכל  לנוכח החסד שמציף  והאהבה הגדולה – "הלב ממריא", וכשהלב נוסק מעלה מעלה, גם המוסיקה מרימה כנפיים. הטקסט סתמי, נעדר מקוריות, ההפקה המוסיקלית הפכה את השיר לחגיגי, מתלהב עד מנופח. יעופו על השיר הזה, אבל אני נשאר על הקרקע.

פותח את העיניים, מגלה עולם מדהים/ מאיפה להתחיל, מאיפה להתחיל
שמש בשמיים, צחוק של ילדים/ מאיפה להכיל, מאיפה להכיל
והאמת שאני תמיד מוצף בחסד/ ואהבה גדולה
עד שרק בא לי להגיד
פזמון: בבוקר חסדך ואמונתך בלילות
מרים את הידיים, מרגיש כמו כנפיים/ הלב שלי ממריא, הלב שלי ממריא
אבא שבשמיים, הרי זה לא יום ולא יומיים/ אתה איתי תמיד, אתה תמיד איתי
והאמת שאני תמיד מוצף בחסד/ ואהבה גדולה
עד שרק בא לי להגיד
פזמון: בבוקר חסדך ואמונתך בלילות

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. באמת יש בעיה עם החריזה בלי קשר לעברית
    ומילים שחוזרות על עצמם ללא משמעות בחזרה שלהם החזרה של המילים לא נשמע כחלק מהלחן ולכן אין לחזרה הזאת משמעות אבל הלחן מקפיץ וקיצבי וגורם ללב לרקוד ולנשמה להתעלות- נקודה למחשבה אני גדלתי על השירים של גד מהיותי קטנה השילוב של גד וישי ריבו מעולה אבל השיר הזה לא מושקע וזה מאוד בולט זאת דעתי
    השיר בכלל לא תואם לסגנון של גד ולא מספיק מקצועי בשביל זמר כמו גד ההייתי ממליצה לכתוב את השיר הזה מחדש ולעבד את הלחן עוד קצת המון בהצלחה!!! מאחת שמאוד אוהבת ומעריכה את המוסיקה של גד עוד מהשיר הראשון"אבא אותך אני אוהב"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות