ג'ירפות - הכלבים

הכלבים

ג'ירפות

מילים: גלעד כהנא לחן: יאיר קז גלעד כהנא עיבוד והפקה: ג'ירפות
4.5/5

מוסיקה אפלולית מבטאת את הדכדוך בהארת המציאות האישית במקום הזה. אתה מוצא עצמך עם הכלבים הרועדים מפחד מתחת לשולחן בעת שזיקוקי יום העצמאות מתפוצצים באוויר. דרכיכם מצטלבות מסיבות שונות: אתה לא מבין מה יש כאן לחגוג. הם אינם מבינים מה הרעש. אתה מנסה להרגיע אותם בסתם שיחה על החיים.
בבית האחרון – הפיצוצים הם כבר הדבר האמתי. הדובר זוכר עשן. המציאות הזויה ("האם אני מכאן?") כהנא מנסה לבדוק את נושא הפיצוצים בהיבט כפול של עצמאות ומלחמה, זיקוקין של שמחה או רעש פיצוצי הטילים. מילים פשוטות – איך חיים נורמאלי במקום שהמציאות אינה מאפשרת חיים נורמליים. להיכנס לשגרה? לעבור לסדר היום? להדחיק? הבית האמצעי מנסה לפתור את ההתלבטות ביחסים בינו ובינה. הוא מבין שהבעיות שלו לא יקלו על היחסים ביניהם. מציע לה ללכת עד הסוף, לקחת הכל ממה שיש מהחיים הפשוטים שלהם.
המוסיקה המהורהרת, הטון הנוגה-שקול של כהנא, ליווי הקלידים היפהפה, הקצב האיטי, הקולות השמיימיים מכילים את התובנה של – לא יודע איך לחיות פה/ מה לראות את הטוב או את הרע?  הקליפ מעניק לשיר את הסיפור ואת התובנה. "הכלבים" של גלעד כהנא וג'ירפות הוא אנטיתזה למתרחש במציאות הקיום המטורללת במקומותינו – פוליטית, תרבותית, הגותית.

מה עושים עם הכלבים/ כשמגיעים הזיקוקים?/ אני מוצא אותי איתם/ מתחת לשולחן/ מקשקשים על החיים/ וכולנו רועדים/ אין לנו סיבה לחגוג/ אין לנו סיבה/ כל כך חושש מן השקטים/ וגם מאוד מרעשים/ אז נו תגידי מה עושים?
בייבי/ את כועסת עלי/ בייבי/ את צודקת וודאי/ בייבי/ אם הייתי יכול/ בייבי/ לוקח הכל
לא שומע שום דבר/ הפיצוצים, הכל מוגבר/ אני זוכר עשן/ האם אני מכאן?/ לא יודע איך יוצאים/ כולי פה מכוסה דברים/ יש פה אבנים/ ויש גם אנשים

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות