מירי מסיקה אביב גפן - שי ר לשירה

גפן מתחסד

דה וויס מבחן המנטורים

עם אלי חולי, ריטה סולודוחינה, ניצו שייר, בניה ברבי, שיר קורן, ג'וי נאג, אווה חלחל, רון עבדן, ליאור קקון, ספיר סבן
3.5/5

התוכנית הוקדשה לשירים שמזוהים עם המנטורים כזמרים, גם כזמרים יוצרים. על רקע זה אביב גפן עזר אומץ לומר דברים מביכים על מעמדו ומעמדם בדה-וויס: "יש בכל בכל נושא הריאליטי משהו ציני. אתה מקבל תנאים נפלאים, בערןץ 2, הרבה כסף, אחלה חוזה ופרסום, וגם זוכה לשמוע את השירים שלך. מבחינתי זה כבוד נורא בעייתי"…
אפשר להעריך את האמירה הזו, נשמעת כנה, אבל אם אתה מרגיש שיש כאן בעיה, מה אתה עושה על כיסא המנטור? רוצה לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. סוג של מניפולציה אביב גפנית בשידור חי, שגובלת בהתחסדות.
בדה וויס מנסים מיני דרכים להאריך את התוכנית. בפעם שעברה צירפו למתמודדים אורחים כוכבים. הפעם התבקשו לשיר שירים של המנטורים. זוהי שיטה לנפח את התוכנית, גם אם אומנותית – התוצאה היא בינונית ומטה. רוב הביצועים היו הפעם על גבול השעמום. המתמודדים היו מתוחים, כי לא כל שיר מתאים להם. ריטה סולודוחינה לא נתנה שום דבר מיוחד ל"אור הירח" של אביב גפן והביצוע שלה נשמע מאוד מונוטוני,  שיר קורן שרה  חלש את "אם את הולכת" של אברהם טל (צדקה מירי מסיקה, כשאמרה כי היא זקוקה לעבודה קולית), ליאור קקון צעקה את "לא מגלה" של לאה שבת, וזה נשמע כמו שגפן תיאר "נורא פסטיגלי" גם ג'וי נאג לא היתה במיטבה ב"מלך" המזוהה עם מירי מסיקה.
רון עבדן התחבר כמעט באופן טבעי ל"אבא" של שלומי שבת (מילים ולחן: דורון מדלי) וסחט דמעות מאבא ומעצמו. ספיר סבן היא אולי המתמודדת היחידה שיודעת להעניק פרשנות כמעט לכל שיר שהיא מבצעת – הפעם "אל תלכי רחוק מדי" שלאה שבת כתבה לאחיה שלומי.
אווה חלחל ריצתה את המנטורים שדרשו ממנה לחזור לשורשים ושרה בית בערבית מ"ברכת המלך" של מירי מסיקה עם תוספת סלסולים יפים, ובניה ברבי ניגן בסקסופון בקטע ממעבר בשיר "מחוזקים לעולם" של אברהם טל. אלי חולי שר לגמרי Cool את "השיר שלנו" של אביב גפן. יש לו סגנון שיר ייחודי וצבע קולי שהם משהו מאוד מזוקק, ומתברר שגם בעברית הוא מסוגל להגיע לאיכות. שורה תחתונה: בשלבים אלה של התוכנית ציפיתי לרמה גבוהה יותר, אלא שמכתיבי הריאליטי והרייטינג לא ממש חושבים ככה.

ג'וי נאג – "מלך"
ניצן שייר – "אורות"
רון עבדן – "אבא"
ריטה סולודוחינה – "אור ירח" הדחה 
שיר קורן – "אם את הולכת"
ספיר סבן – "אל תלכי רחוק מדי"
בניה ברבי – "מחוזקים לעולם"
אווה חלחל – "ברכת המלך"
ליאור קקון- "לא מגלה"
אלי חולי – "השיר שלנו"

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. רואה בדילי רציני את העונה הזאת , ופעם ראשונה נתקל בביקורות האלה , שיר קורן שרה חלש ? עבודה קולית? היא שרה בדיוק כמו שהיא שרה באודישן שבה התאהבנו בקול המיוחד שלה , אז מה שונה היום מאז בדיוק ? זה הקול שלה ככה היא שרה והיא לא חייבת לעבור שום עבודה קולית שרק תייתם אותה מהקול הייחודי , לכן פה אתה חוטא לאמת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות