סמאי שופאני

מי הטוב מהשניים?

דה וויס 5

/5

 דורון מדלי לקח שיר משלו  – "שני משוגעים", וניסה לאתגר את מתמודדיו שי זנזורי ואוהד יהודאי זנזורי התנגד לבצע את השיר ואיים לפרוש.  היתה מידה של צדק בטענה שלו: מה אני צריך תחרות עם עומר אדם שנמצא עכשיו בשיא תהילתו ועם להיטו הגדול ביותר. מדלי שחי בתוך בועת התהילה של עצמו,  רצה נורא ששיר שלו ייכנס לשלב הדו-קרב, לא משהו שיקבל את אות יקיר התחרות על אתיקה.  בסוף מדלי נכנע ונתן לשניים את "נפרדנו כך", המוכר מאבנר גדסי.
אגב, כשזנזורי ביקש להחליף שיר,  ענה לו  מדלי בשיחה טלפונית לילית – "לא יהיה עוד שיר באנגלית. מי שחי בישראל הוא ישראלי, ואני רוצה שישיר בעברית".
מדלי, מה אתה מבלבל לזנזורי את המוח. כמי שמזכיר כמעט בכל תוכנית את האירוויזיון, כמי ששלח את Toy יחד עם נטע ברזילי, אתה שולף הערות הזויות ובלתי אמינות בעליל כדי להכריח מתמודד לא לשיר בשפה שהוא אוהב לשיר בה. מה נהיית פתאום לוקאל פטריוט של השפה? עפת על השפה הערבית בתחרות, אבל אנגלית פתאום מחוץ לתחרות?!.  מדלי לא שם לב לשפע הסתירות המאפיינות את השיפוט הלא מקצועי שלו.
בחירה בין שני מתמודדים כמעט שווים לא יוצרת מתח של ממש. ההחלטות של המנטורים מתקבלות כמעט על הקשקש, לעיתים נשמעות אקראיות, שרירותיות ולא מקצועיות. מנצחים לא בנקודות, שלא לדבר על נוק-אאוט.
הקרב נועד מראש להיות "אכזרי", גדלדיאטורי, לצורך העצמת הרייטינג. אבל הבחירות שעושים המנטורים נותנות הרגשה כי אין כאן תחרות, אלא דברים מוכרעים מראש – בניגוד לשלב האודישן. אני מעריך שההתלבטויות לא כל כך קשות, למרות ה"קשה קשה" של שלומי שבת, כי לכל מנטור יש העדפות אישיות. הוא רק עושה "כאילו" ההחלטה קשה.
ערבית: רגע השיא בשלב הדו קרב היה הביצוע של סמא שופאני ואלמור אשכנזי לשיר ל"אלבי מעאק" של נסרין קדרי. זה אחד המקרים שבהם ה"כיסוי" עומד בפני עצמו כביצוע מחודש מעולה של המקור, והחיבור של השניים היה פסגת המוסיקה המזרחית העכשווית – רגש מרוסן, סלסולים אותנטיים, עוצמה פנימית.
אנגלית:  הדו קרב בין נעמי גלעדי  לליאל מעודד בגרסה ל – Lost On You של Up הוליד  קאבר מהסוג שבשבילו כדאי לעבור שעה של תוכנית. שתיהן מצוינות – בכל פרמטר קולי, הבעתי והגשה. רגעים חזקים בדה-וויס 5.

16.7

בת אל מרימי נגד דוריסמי  נמני – "קחי לך" (הנבחרת של נסרין קדרי)
דניאל חיים נגד פז חנם – Dusk Till Dawn (הנבחרת של עברי לידר)
סשה מלינצ'נקו נגד שאנון יצחק – Anywhere (הנבחרת של דורון מדי)
צליל זנזורי נגד דניאל ג'מל  – "עד הסוף" (הנבחרת של נסרין קדרי)
עומר אבו נגד יוסף שמעוני – "תמיד חלמתי" (הנבחרת של שבת-דיין)
יונימה נגד עמית שאולי – River (הנבחרת של עברי לידר)
אליה מליחי נגד ספיר אמינוב – "עננה" (הנבחרת של שבת-דיין)

18.7
אוהד יהודאי נגד שי זנזורי – "נפרדנו כך" (הנבחרת של דורון מדלי)
הדס כהן נגד מיה כהן – "כל יום כמו נס" (הנבחרת של שבת-דיין)
דור המבול (בר ואדר) נגד אריאל זוראייב – "אל תעשי מזה עניין" (הנבחרת של עברי לידר)
אורי ברכה נגד דוראל נפש – "בלילה" (הנבחרת של דורון מדלי)
נעמי גלעדי נגד ליאל מעודד – Lost On You (הנבחרת של עברי לידר)
ברק שי נגד אליאור  שמש – "כל נדרי" (הנבחרת של נסרין קדרי)
אלמור אשכנזי נגד סמאי שופאני – "אלבי מעאק" (הנבחרת של שבת-דיין)

הדו-קרב אלמור אשכנזי נגד סמאי שופאני – "אלבי מעאק"


הדו-קרב של דניאל ג'מל וצליל זנזורי – "עד הסוף"

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות