דודו טסה בהופעה

בהופעה

דודו טסה

אלבום הופעה כפול
4.5/5

זו הופעה שלא רציתי לשכוח. קיבלתי אותה עכשיו. תזכורת: האנגר 11 סוף השנה שעברה, דודו טסה מציג  תעודת זהות אומנותית – מגוונת אטרקטיבית. פאנקי, פופ, רוק מזרחי, קלאסי, רוק-רוק. כל הכיוונים וההשפעות מתלכדים למוסיקה שיוצאת מהעצמות שלו, מתוך יכולת להיות ישר עם עצמו ועם החומרים שלו כמו השירים שנולדו מתוך מצוקה וייצרו קולות וצלילים של פעם בחיים.
סיבת ההתכנסות היתה אלבומו ה-11 "הגולה", שיצא שנתיים אחרי "עיר ובהלות", אלבום קונספטואלי מסעיר, שחלקו (המילולי) נרקם בין דודו טסה לגלעד כהנא. יצירה העוסקת במשבר יחסים טעון, חסר תקווה. אלא שמהאלבום הזה נכנסו שני שירים בלבד – "הגולה" ו"זנב זאב" ואילו מ"סחרחורת" מ-2012  – ארבעה שירים. – "לא מרגיש טוב" בדואט עם אביתר בנאי, "עם חלומות כאלה", "יש בינו בית" ו"צריך".
טסה רקח ערב מכל האלבומים והגשים למעשה את מה שרצה להגשים – מופע פופ ורוק אקלקטי עם מוטיבים אתניים, רקד על כל החתונות ונשאר עצמו. הגענו עד "בסוף מתרגלים להכל", "איזה יום", "מגיע לי יותר" ו"משטרה" , "מעליות" גם ייצוג לשירי "הכוויתים".
עם ברי סחרוף הוא שר "לאן תקחי אותי היום" הבנאדם הכואב-דואב ומיואש שמבקש חמלה, הגם שבריחה כבר אינה אפשרית. הדרמה האישית מגיעה בשני קולות – קולו הרגשני-גבוה-הנואש-דרמטי-מקונן על אובדן התקווה של טסה, וקולו המפוקח-רציונאלי של סחרוף. השניים נשמעים כשידוך של הפרייה הדדית. עוד הפרייה מוצלחת – עם אביתר בנאי – ב"לא מרגיש טוב". וגם הגיע "שביר" של איינשטיין את קלפטר שביצעו שלושתם, אז במלאת 3 שנים למותו, עכשיו בקליפ – לקראת יום השנה הרביעי.
בעיבודים ובהפקה של טסה את ניר מימון קיבלנו מארג רוק-אתנו-פוסט מודרני של גיטרות חשמליות, כלי מיתר (שכוסו ע"י הגיטרות), כלים מזרחיים, ומוסיקה אלקטרונית ורוק בעל שורשים ישראלים
שמענו דודו טסה שמעניק למילים עוצמה פנימית, שפוגשת את מיתרי הקול. זהו טסה שמתחבר למקורותיו ומחבר את כל חלקיו לשלם שהוא כור היתוך מוסיקלי נפלא.

הוקלט בהאנגר 11 בנובמבר 2016.

צילום: מרגלית חרסונסקי

עיבודים והפקת המוסיקה: דודו טסה, ניר מימון הקלטת המופע: ליאור טבת, אילן הרוש

דיסק 1: עיר ובהלות, יש בינינו בית, איזה יום, שים ת'ראש, ביום שבגין מת, בסוף מתרגלים להכל, אמא מדברת לעצמה, לא מרגיש טוב, ואללה עג'בני ג'מלאכ, זנב זאב
דיסק 2: הגולה, עם חלומות כאלה, צריך, בדיוק בזמן, לאן תקחי אותי היום, שביר, קחי אותי לטייל, ים אל עביה, משטרה, מעליות

וידיאו: דודו טסה – "שביר" עם ברי סחרוף ואביתר בנאי

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות