דרור משען - מה יהיה

מה יהיה

דרור משען

מילים ולחן: דרור משען הפקה מוסיקלית – אדם בן אמיתי
4/5

שאלה הייאוש הסתמית-פשטנית "מה יהיה איתי" אומרת בדרך כל משהו כמו: נשבר לי מהכל, אין מוצא, אבל כמעט בנשימה אחת מונה דרור משען דרכים להשתחרר ממצוקה, לרפא את הנפש הדואבת – לנשום, ללמוד לוותר, לעוף גבוה. לרוץ בלי לדעת לאן. להעז ולא לשלם ביוקר. לא להתחשב בזמן. ללכת על הפשוט, על הפחות כואב.
ריבוי ה"מה יהיה איתי" בשיר מראה, כי גם התובנות הנ"ל אינן ישימות, ותישארנה בגדר מחשבות בלבד. למלחמה על ההישרדות היומיומית אין פתרונות קסם.
דרור משען לא הפך את הטקסט לקינת בלוז נוגה. טון השירה אמנם מלנכולי מעט, אבל המוסיקה הקצבית, המלודיה, ההפקה המוסיקלית היפה של אדם אמיתי  מובילות אותו לנתיב  אמצע דרך לא פסימי. גם בזעקת ה"מה יהיה" בסיום יש עוצמות של התחזקות ולא של ייאוש. מצליח לעוף גבוה. איך אומר השיר – "יותר פשוט פחות כואב". לפחות בשיר הזה מצליח משען לתת תחושה שזה קורה. מה יהיה? המוסיקה תציל.

לנשום ולא לנסות לברוח /ללמוד לוותר ולא לדעת יותר /לעוף לעוף הכי גבוה / יותר פשוט הרבה פחות כואב 
להעיז ולא לשלם ביוקר / להגיע רחוק רחוק עד ההתחלה / להדליק אחת לשבוע / יותר פשוט הרבה פחות כואב 
מה יהיה מה יהיה מה יהיה מה יהיה / מה יהיה מה יהיה… / אני שואל מה יהיה איתי / מה יהיה מה יהיה מה יהיה / מה יהיה מה יהיה מה יהיה / ושוב שואל מה יהיה איתי 
לקחת אויר ולא לשאול את הזמן / לרוץ לרוץ בלי לדעת לאן / להיות שקוף לעוף ולשכוח 
יותר פשוט הרבה פחות כואב 
מה יהיה מה יהיה מה יהיה מה יהיה / מה יהיה מה יהיה… / אני שואל מה יהיה איתי / מה יהיה מה יהיה מה יהיה / מה יהיה מה יהיה מה יהיה / ושוב שואל מה יהיה איתי

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות