האולטראס - ישראלה

ישראלה

האולטראס

מילים: אלי פרץ, דן ברטוב וקובי שמעוני לחן: אלי פרץ, דן ברטוב, רובי פאייר ועידו נמר עיבוד והפקה מוסיקלית: רובי פאייר ועידו נמר
2.5/5

שיר 70 שנה למדינה? זה הסיכום? זה המכלול? חברת "תאקט" של קובי שמעוני מיהרה להוציא את השיר כשהיא מנכסת לעצמה גם את "בת 60" כ"המנון המדינה" לרגל שישים למדינה. זה נשמע כמרוץ של כל הקודם זוכה. התוצאה מעלה סימני שאלה ותמיהה. השיר נכתב כשיר אהבה לבחורה, ישראלה שמה. האנלוגיה של ישראל לאישה היא יותר פרודיה מגוחכת (גרסה קלושה על שיר השירים) מאשר ביטוי אותנטי למדינה במלאת לה שבעים.  הטקסט נשמע כמו עוד שיר חיזורים נדוש מהז'אנר הים תיכוני על היפה שהיא קצת עצובה. כל מה שהוא חיפש בה – מצא. אין דבר בעולם שחסר לה. לא מאה אחוז אלא מאתיים. כל כך טובה שכולם מקנאים בה. זוהי ישראל 2017? יסלחו לי הכותבים – אבל כל קשר בין ישראל האמתית לזו שבשיר פחות ממקרי בהחלט. גם הפופ-ראפ האופנתי הזה רחוק מלהציע מוסיקה שמשקפת יצירה ישראלית אותנטית.
"השיר הרשמי" של מדינת ישראל  לרגל שבעים שנותיה?  – השיר אכן מייצג את ישראל – אבל של יצירה שטחית ורדודה. זו אינה ישראל שלי. אגב, לפי הודעת הדובר מטעם – השיר לא הוזמן ע"י שום גורם מטעם מדינת ישראל לקראת שנתה השבעים. ההכרזה והניכוס הם של המפיקים עצמם, וגם הפעם כמעשה של כל הקודם זוכה. הם זכ. אני לא. .

הלוואי היה מטען לבני אדם/ הייתי מחבר אותך אליי וממלא אותך כוחות/ הלוואי היינו רק שנינו בעולם/ את תהי לי מדינה אהיה לך שר הביטחון/ אם הייתי פוגש בך יותר מוקדם/ הייתי דואג שיכאב לנו פחות/ יש בך שריטות עמוקות כמו ים/ לסודות שלך אשמור לי את המפתחות/ כולן היו מתות להיות כמוך/ תסתכלי מה קורה סביבך/ את מעל כולן בכמה רמות/ למה עצב בליבך?כולם קוצים ואת פרח/ להיות עצובה לא יפה לך/ או ישראלה או ישראלה/ תדעי כל מה שחיפשתי מוצא בך/ אין דבר בעולם שחסר לך/ או ישראלה או ישראלה/ כל הטוב שאצלך בעיניים/ את לא מאה אחוז את מאתיים/ אז מתי כבר תביני/ מתי את תביני, מתי?/ בין כל הקוצים את פרח/ להיות עצובה לא יפה לך/ או ישראלה או ישראלהחושב עליך בימים האלה/ איך החיוך חסר על הפנים האלה/ ים של קנאים בחיים האלה/ כולם אפורים הצבועים האלה/ יש לך הכל, גם לב מזהב/ אז הכסף ממש לא חשוב/ ואם הייתי יכול / הייתי מוריד לך את השמש / כל פעם שחשוך/ כולן היו מתות להיות כמוך/ תסתכלי מה קורה סביבך/ את מעל כולן בכמה רמות/ למה עצב בליבך?כולם קוצים ואת פרח/ להיות עצובה לא יפה לך/ או ישראלה או ישראלה/ תדעי כל מה שחיפשתי מוצא בך/ אין דבר בעולם שחסר לך/ או ישראלה או ישראלה/ כל הטוב שאצלך בעיניים/ את לא מאה אחוז את מאתיים/ אז מתי כבר תביני/ מתי את תביני, מתי?/ בין כל הקוצים את פרח/ להיות עצובה לא יפה לך/ או ישראלה או ישראלהנעשה סוף טוב להכל/ נראה מה יהיה אלוהים הוא גדול/ תחזיקי חזק כי ביחד אין לנו פחד ליפול./ לא פרגנו לנו? נעשה להם דווקא/ אני אהיה לך יהודה את תהי שלומית מלכה/ ונחיה ככה, אפילו כשאין תמיד נחייך/ אז למה עצב בליבך?
כל הטוב שאצלך בעיניים/ את לא מאה אחוז את מאתיים/ אז מתי כבר תביני/ מתי את תביני, מתי?/ בין כל הקוצים את פרח/ להיות עצובה לא יפה לך/ או ישראלה או ישראלה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות