האחים אבן צור - מהפכה

מהפכה

האחים אבן צור

מילים ולחן: שחר ואייל אבן צור הפקה מוסיקלית נגינה ושירה: שחר ואייל אבן צור אבן צור
4.5/5

מהפכה כנראה תישאר רק בגזרת המילים והתווים. לפי השיר של האחים אייל ושחר אבן צור אפשר אולי לדמיין אי דמיוני שהכול בו כליל השלמות; מצב אידיאלי, הזיה, חלום בהקיץ. אנטיתזה למדינה שבשיר. אם לא נרים את הכפפה שומדבר לא יקרה, אם לא נשתוק – תבוא מהפכה. תמימות של אשרי המאמינים? מצד שני הראפ המלודי המלהיב הזה מצרף אותי בלי שום בעיה למפלגה האוטופית של האחים אבן צור. הכל נכון – זה גן עדן למושחתים, שבו הטובים של הבנים נופלים חדלים להיות. מקום של הרבה נשמות אבודות. גם אם זו  בדיחה, זה לא צחוק.
פתיחה נהדרת, קצב מדוד של אלקטרוניקה וקול כמו מתוך מזמור גרגוריאני. השיר מתחרז ומתנגן אפקטיבי, ניזון ממנגינה שמריצה אותו על מסלול שמכניס למצברוח נלהב. הצלילים, הקצב, הקולות הגבוהים המתכוונים מגיעים במנעדים של הרמוניות נפלאות ופלצטים מרגשים שלוקחים אל מחוזות הדמיון האוטופיים. אם יש מקום למחאה סוחפת, זה הנשיר הזה.

מדינה קטנה/ שליט אחד ללא שליטה/ והמיסים כאן נקבעים/ על פי מיטב שפיטה
מגיש כאן תוכן חם ובתכנית/ מנה גדושה וצהובה/ ביגיעה אישית.
דימונה גן שמואל/ קריית שמונה/ הילדים שונים/ אבל אותה שכונה
השיכונים עומדים אין עבודה/ תגיד תודה/ שלם מיסים ושוב תגיד תודה
חיים נושמים אזור ללא קליטה/ יש תל אביב ושאר המדינה/ יש אנשים טובים בכל פינה
אני אומר לכם אל תשברו / תבוא מהפכה.

זה לא רק כסף/ יש כאן נשמה/ היא אבודה כמו חתולה קטנה
באמצע כביש סואן/ חיה בסכנה/ אני אומר בצעקה/ אם לא נשתוק תבוא מהפכה
שום דבר לא קרה/ שום דבר לא יקרה/ אל תצחקו עלינו הבדיחה/ זה יעלם מהר אם לא נרים
את הכפפה/ שום דבר לא קרה/ שום דבר לא יקרה/ מאלחשים אותנו עם אותה המנגינה.
תתעוררו כבר ותקשיבו למילה

כשאין סיכוי אז מהמרים/ זה גן עדן למושחתים/ כשאין תקווה זה מתפוצץ/ לאלף ממדים/ כשאין אוויר יש מחשבות רעות/ והטובים של הבנים נופלים חדלים להיות/אל תהמרו על הפנסיה/ אל תהמרו על הקצבאות/ על החיים שלכם/ על הרצון לחיות/ אין גלגלי הצלה בים סוער/ אני חוזר/ אין גלגלי הצלה בים סוער/ שום דבר לא קרה/ שום דבר לא יקרה/ אל תצחקו עלינו הבדיחה/ זה יעלם מהר אם לא נרים את הכפפה/ שום דבר לא קרה/ שום דבר לא יקרה/ מאלחשים אותנו עם אותה המנגינה/ תתעוררו כבר ותקשיבו למילה./ שום דבר לא נורא/ שום דבר לא קרה/ נשארת לבד/ אנחנו רק צריכים לזכור/ צריכים לזכור/ כמה כח יש לנו/ כמו מכונה כולם ביחד/ כולם ביחד/ נביא מהפכה./ מה מה מה מהפכה/ מה מה הה פה חה חה חה/ מה מה מה מהפכה/ לא של שים שמחה חה חה/ אל תצחקו עלינו הבדיחה/ זה יעלם מהר אם לא נרים את הכפפה/ שום דבר לא נורא/ שום דבר לא קרה/ נשארת לבד

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות