עיון ביקורת

The Gypsy Queens הג'יפסי קווינס, The Gypsy Queens (הליקון, דצמבר 2012)

מוסיקה פופ, פינת הנוסטלגיה

זוכרים את "אני חוזר הביתה" של דורון מזר. הג'יפסי קווינס מחזירים את השיר אל המקור L'Italiano, וזה נשמע עסיסי טבעי. "האיטליאנו" על מצע סקסופון הוא אורח אחד בתפריט האקלקטי של הקווינס. Ventura Highway הוא להיט של להקת "אמריקה" מ- 1972. Malaguena Salerosa "מלגניה", הוא להיט פולק מקסיקני בשפה הספרדית, שזכה למאות גרסאות. הדיסק נפתח ב – האמריקני L'Americano המוכר מ – Renato Carosone בשיתוף מדלן פירו, זמרת הג'אז שהופיעה לא מזמן בישראל.
איפה אנחנו? להקת קאברים קוסמופוליטית, בת 5 חברים: זמר איטלקי, בסיסט בריטי, מתופף מקסיקני, סקסופוניסט אמריקאי וגיטריסט נורבגי. תבחרו שפה: אנגלית, צרפתית, איטלקית, ספרדית. תבחרו סגנון: שנסון, קאונטרי, פולק, פופ.
המפיק הוא לארי קליין (שעבד עם הרבי הנקוק, ג'וני מיטשל, מלודי גרדוט) מריח כנראה להיט. המוסיקה קליטה ומחניפה, איזי ליסנינג בטעם ג'יפסי פאסט פוד עם נגיעות ג'אזיות, בלוז ורוק. אקלקטיות קברטית קצרצרה שמשאירה תיאבון לעוד.
עוד אורחים פרט למדלן פירו – בוקר טי ג'ונס ב – Ventura Highway, גראהם נאש ב – "מאראקש אקספרס" של להקתו לשעבר "קרוסבי סטילס ונאש". ומגיעים גם El Quarto De Tula מ"בואנה ויסטה סושל קלאב", "וולארה" של דומיניקו מודוניו מ-1958. ובסוף – תתרפקו על ה"קאונטרי רודס" של ג'ון דנוור. מכנה משותף? כלום כלום. להקת חתונות? – ואללה. אבל ברמה. עשרה להיטים להאזנה קלה, Wedding List.

The Gypsy Queens – L'Americano ft. Madeleine Peyroux

The Gypsy Queens
דירוג:
שתף דף זהBookmark and Share

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *