הדורז-1967

ברייט מידנייט – הופעות חיות באמריקה

הדלתות

אלקטרה
5/5

אם אתם אוהבי דורז כמוני, תאהבו את האלבום הזה. זה אולי לא האלבום הגדול של הדורז, אבל להופעה החיה יש ערך מוסף משמעותי, שלא תקבלו מהקלטות האולפן. האלבום מכיל  מיקבץ של הקלטות של הדורז מהופעות בערי אמריקה. האלבום יצא עשרות שנים לאחר מותו של ג'ים מוריסון וסיום דרכה של הדלתות כלהקה פעילה. הוא מתעד כמה רגעים מעוררי נפש מהשנים 1969 ו- 1970.
שלושה עשר הקטעים הם לא רק המיטב. הם מציגים את מוריסון והחבורה – קריגר, מנזרק, דנזמור – ברגעיהם הנשגבים. בהתחשב בכך, שהמוסיקה הוקלטה הישר משולחן הבקרה, הסאונד יצא משהו משהו. ג'ים מוריסון תאטרלי, סדוק, מתפרע (Roadhouse Blues).
תחושת ה"לייב" קיימת, משל כשג'ים מוריסון ושות'  מכסים את "אלבאמה סונג".  זהו שיר ישן של ברטולט ברכט וקורט וייל מלפני כמעט מאה שנה. הדלתות מחזירים אותו לחיים. ובהמשך – 11:28 דקות של "לייט מיי פייר" הם ביצוע מדהים.

לא רק איכות הצליל מעולה, במוסיקה של הדורז כאן יש המון אנרגיה, קסם והשראה כמו בביצוע החי של "Been Down So Long". כנ"ל שירים כמו "Crystal Ship" וגם  "Touch Me" בלייב מעניק עוד טאץ' מיוחד לעומת המקור. כנ"ל שירים כמו "Infirmary St. James" ול"Love Me Two Times" . כמובן – 16 הדקות הנדירות של The End. ג'ים מוריסון חופשי לשוטט בחוץ למקומות שלא היה מגיע אליהן בין 4 קירות האולפן. זהו אלבום גם לאספנים שיש להם כל דבר של הדורז.

The Doors – Light My Fire

1. Light My Fire
  2. Been Down So Long
  3. Back Door Man
  4. Love Hides
  5. Five To One
  6. Touch Me
  7. The Crystal Ship
  8. (Break On Through (To The Other Side
  9. Bellowing
  10. Roadhouse Blues
  11. (Alabama Song (Whiskey Bar
  12. Love Me Two Times/Baby Please Don't Go/ St James Infirmary
  13. The End
The Doors – Bright Midnight Live in America

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות