ההוליס He Ain't Heavy He's My Brother

ההוליס He Ain't Heavy He's My Brother

"הוא אינו כבד, הוא אחי", מקורו במוטו של Boys Town אכסניה לנערים במצוקה או חסרי בית שהיו זקוקים לעזרה.

שירי שנות השישים
4/5

שם השיר – "הוא אינו כבד, הוא אחי", מקורו במוטו של Boys Town, קהילה שהוקמה בשנת 1917 על ידי כומר קתולי, האב אדוארד פלנגן. המקום באומהה, נברסקה, היה אכסניה לנערים במצוקה או חסרי בית שהיו זקוקים לעזרה.
בשנת 1941, ראה האב פלנגן במגזין שנקרא "דה מסנג'ר" ציור של ילד הנושא על גבו ילד צעיר יותר, עם הכיתוב "הוא לא כבד, אדון, הוא אחי." האב פלנגן חשב שהתמונה והביטוי תואמים את רוח "בויז טאון". אחרי שקיבל אישור לעשות שימוש במשפט, והזמין פסל של הרישום עם הכיתוב, "הוא לא כבד, אבא הוא אחי." הפסל והביטוי הפכו ללוגו של "בויז טאון". בשנת 197, כאשר המקום נפתח גם לבנות, השם שונה ל-Girls And Boys Town. הלוגו עודכן בציור של ילדה הנושאת ילדה צעירה.
זה היה שיתוף הפעולה היחיד בין כותבי השירים הוותיקים בובי סקוט ("טעם של דבש") ובוב ראסל ("בלרינה"). ראסל, שכתב את המילים, כתב לסרטים תרם מילים לשירים של דיוק אלינגטון וקרל סיגמן. סקוט היה נגן פסנתר, זמר ומפיק. הוא עבד הרבה בשביל "מרקורי רקורדס" לאמנים כמו אריתה פרנקלין, מרווין גיי ובובי דארין. בשנת 1990 נפטר מסרטן.
כשההוליס קיבלו את השיר, הוא נשמע כמו תקליט של 45 סל"ד שנוגן ב-33 סל"ד. הזמר שהדגים אותו נשמע מוזר כאילו היה שיכור. אבל היה בזה משהו. חברי האיצו את השיר והוסיפו תזמורת. אלטון ג'ון – שעדיין נקרא רג – ניגן עליו פסנתר וקיבל 12 פאונד. התוצאה – להיט עולמי, שהגיע פעמיים לראש המצעדים (פעם שניה ב-1988, אחרי ששימש כפרסומת לבירה)
ההוליס הוקמה כרביעייה בשנת 1962 על ידי גרהאם נאש ואלן קלארק. החבורה נחשפה תודות לגרסת הכיסוי שביצעו לשיר "Just one look" של דוריס טרוי, שהגיעה אל המקום השני במצעד הבריטי. להיטים מצליחים אחרים:  "I’m alive",  שירו של ג'ורג' הריסון  "If I needed someone", "תחנת אוטובוס"  "Bus stop" שכתב גרהאם גולדמן.  "He ain’t heavy… he’s my brother" היה הסינגל השני שההוליס שחררו לאחר שגרהאם נאש עזב את הלהקה כדי להקים את קרוסבי, סטילס ונאש; הראשון היה "Sorry Suzanne" נאש הוחלף על ידי טרי סילבסטר. הלהקה הקליטה באולפני אבי רוד תחת פיקוחו של טכנאי הקול אלן פרסונס (מ"אלן פרסונס פרוג'קט"), שלקח תחת חסותו גם את ההפקה המוזיקלית. ההוליס המשיכו להופיע גם בשנות ה-80.

ההוליס He Ain't Heavy He's My Brother

The road is long/ With many a winding turn
That leads us to who knows where/ Who knows where
But I'm strong/ Strong enough to carry him
He ain't heavy, he's my brother
So on we go / His welfare is of my concern
No burden is he to bear/ We'll get there
For I know/ He would not encumber me
He ain't heavy, he's my brother
If I'm laden at all/ I'm laden with sadness
That everyone's heart/ Isn't filled with a gladness
Of love for one another
It's a long, long road/ From which there is no return
While we're on the way to there/ Why not share
And the load/ Doesn't weigh me down at all
He ain't heavy, he's my brother
He's my brother/ He ain't heavy, he's my brother

Writer/s: BOB RUSSELL, BOBBY SCOTT

ההוליס פייסבוק

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות