אנגלברט הומפרדינק

ההופעה – הערב

אנגלברט הומפרדינק

/5

אנגלברט הומפרדינק, המכונה The King of Romance, חוזר לשתי הופעות בהיכל התרבות ת"א (2-3.6) , אחרי שהופיע כאן בדצמבר 2011. (ראו ביקורת). כשנה לאחר מכן הופתענו לשמוע כי  ענק בלדות הפופ ייצג את בריטניה בתחרות האירוויזיון שנערכה בבאקו, בירת אזרבייג'אן  למעשה, זה היה הפלופ הגדול של בריטניה: רק 12 נקודות מ-42 מדינות ניתנו לאנגלברט הומפרדינק על השיר Love Will Set You Free.
השם "אנגלברט הומפרדינק" Engelbert Humperdinck  שייך למלחין גרמני קלאסי שנפטר בתחילת המאה הקודמת, שייזכר בעיקר בזכות האופרה היחידה שכתב בחייו – "הנזל וגרטל". כן, קראו לו ממש כך – אנגלברט הומפרדינק.
שני  שמות זהים? ממש לא. שמו האמיתי של "אנגלברט הומפרדינק". הוא ארנולד ג'ורג' דורסי, יליד הודו, 1936 (כן, בן 75). מדהים: אבל הוא אימץ לעצמו את שמו של המלחין הגרמני – במלואו!
מקבץ הגרייטסט היטס שלו יסביר את סיבת ההתרפקות הסוחפת למשמע להיטי השמלץ של הומפרדינסק, ששבשנים האחרונות "מכר" את המוסיקה שלו בתוכניות אירוח של מה שנקרא "לייט נייט", אבל גילה שיש לו מיליוני מעריצים ומעריצות ברחבי העולם.
אם תלחצו להגדרה, אז נלך על זמר בלדות מידל-אופ-דה-רוד. אני פתוח לקבל כל הצעה. הוא מזכיר לי את מט מונרו יותר מאשר את טום ג'ונס, שהיה "היריב" של בימים ששניהם צעדו כבוה במצעדים. "טרדישיונל סופט פופ"? – הולך. מה כל כך תפס אצלו בשישים ובשבעים – טכניקה ווקאלית מצויינת על קול משי של שלושה וחצי אוקטבות שהוא שלט  בו מצוין, דימוי של כובש הלבבות המסתורי עם פיאות לחיים מדובללות ומלתחה ראוותנית מרשימה, היסטריה אצל נשים, במיוחד בארצו בריטניה ובאירופה.
לאיש יש איזה מאה אוספים מלהיטיו הישנים, רובם ככולם מורכבים מאותם הלהיטים. אני מודה באשמה: חולשה נוסטלגית אולי לא  אומרת דברים טובים על הבנאדם.  מן הסתם הסיבות הן מהסוג  של תן לרגש ללכת במקומך, שירים שמעריציו ממשיכים להקשיב להם בל מזג אוויר, ובתרגום לאנגלית: those melodies that hold so many memories. 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות