אור עמרמי ברוקמן

מי יגיע לרוטרדם?

הכוכב הבא לאירוויזיון 2019-2020

/5

אחרי האירוויזיון בישראל, יש תחושה של אנטקליימקס לחזור לשגרה. אה, רגע, יש שופט חדש, איתי לוי. כישוריו כשופט לא מעניינים. חשוב שיהיה עלם מזמר מצליח ונעים הליכות בעל חיוך שובה. האיזון בין היפים המפורסמים לשופטים השנונים נשמר. שירי מימון שופטת לגופו של עניין. אסף אמדורסקי משתדל להיות רציני. סטטיק ובן אל – ממשיכים להיות בחירה של ועדת הקישוט של התוכנית.
שנתחיל להמר? עולה נערה בת 16 ומרביצה ביצוע משוחרר לאחד הלהיטים האלמותיים של שנות השישים,  You Don't Own Me, ששרה לזלי גור ב-1963 המזוהה כיום עם גרייס. לא בטוח שאלה לי להב שמה לב שהיא שרה שיר פמיניסטי, אבל מבחינת ביצוע היה בה משהו שונה ומדליק. תגיע רחוק. עוד מי שאמור להגיע לשלבי הגמר – לא אחר מאשר אוהד שרגאי, האיש ששותף בכתיבת Home לקובי מרימי ומי שנמנה כבר שנים על ילדי החוץ של עילי בוטנר. נכון הוא לוקח סוג של הימור כדי להגשים את החלום לייצג את ישראל באירוויזיון, אבל לפי הביצוע ל – I Want To Dance With Somebody של ויטני יוסטון, אין מניעה שכבר עכשיו יזמין טיסה להולנד.
גם רביב כנר ששר Angels  המוכר מרובי ויליאמס הוא זמר שיגיע רחוק. מי שמחזיק בתוכו טראומת מלחמה – שר בעוצמות רגשיות שיש בהן איפוק והחצנה, והקאבר שלו התקרב לביצוע האהוב של ויליאמס.
האוריינטציה של סיפורים מרגשים – ממשיכה להוביל בבחירת הזמרים. רביב כנר – סוחב אחריו סוג של הלם קרב, אחרי שאיבד חברים בצוק איתן. אור עמרמי ברוקמן – מאומץ לשני אבות (אשכנזי ומזרחי) מאוקראינה מציג את ההרמוניה בחיים האלה. הוא גם תרגם אותה לגרסה מלאת עוצמה פנימית לשיר "מה  אתה רוצה ממני" של חנן בן ארי, שגרמה להרמת גבה. הבחור בן 16 בלבד, ושר כבוגר לכל דבר, גם  מקרין כריזמה בימתית. מה שאומר: יש מצב שהסיפורים מאחורי הביצועים אינם רק קיטש לסחיטת דמעות. לעיתים הם חלק בלתי נפרד מסך כל החלקים של הזמר או הזמרת. היו דמעות (קרן פלס בביצוע של רביב כנר) והיו המון צחוקים (אסי ורותם) יש מתכון מגובש, שהמפיקים של התוכנית חתומים עליו. למה להחליף סוס מנצח?

וידיאו:  אלה לי להב – "You Don’t Owe Me"

אוהד שרגאי דר ויטני יוסטון

רביב כנר שר Angels

אלה לי להב – You Don't Own Me
אילור בר – Power
אוהד שרגאי – I Want To Dance With Somebody
נועה ממן – "חייאתי"
רביב כנר – Angels
דניאל בן אפרים –  "נשימה"
אור עמרמי ברוקמן – "מה אתה רוצה ממני"

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות