ברק אוגלבו

העונה השניה

אקס פקטור

עם דודו איבגי, דניאל יפה, ברק אוגלבו
/5

כזה דבר עוד לא היה בתוכניות הריאליטי של המוסיקה: נער חצוף בן 15 מצליח לעבוד על השופטים, בשפת ערסים בוטה, משחק אותה ביטחון עצמי, מדבר בזלזול מתנשא, והשופטים קונים לא רק את החוצפה שלו, אלא גם את הביצוע הגרוע  שלו ל"ימים יגידו" של אייל גולן.
רק פורטיס לא קנה את המניפולציה. הא אמר לברק אוגלבו את האמת בפנים. "זה מוסיקה. זה לא סטנד אפ. מוסיקה זה מקצוע רציני, לא בדיחה. מפחיד אותי להעביר אותך, אני חושב שאתה תעשה מעצמך בדיחה" שירי מימון הטעתה קשות בהחלטה שלה להשאיר את הנער. כל נימוקיה היו נגד. אמרה "אני ממש מצטערת אתה צריך מסגרת, שתיתן לך גבולות ותפקס אותך ולכן – אגיד לך – כן". הבנתם את זה? האם מישהו בהפקה לחש לשירי להשאיר את הרברבן? גם מימון יודעת, שאסור לתת לנער הזה להמשיך, אבל היא בגדה בתפקידה כשופטת.
העבירו אלי תגובה של דוד ביטון בפייסבוק תחת הכותרת "פני הדור כפני הכלב". ביטון יוצא נגד "רשת":
"במקרה יצא לי לראות היום את תכנית הדגל שלכם, עד רגע מסוים התכנית הייתה חביבה ומצחיקה לפרקים, כמו כל עשרות הפורמטים הזהים שלאדם מן השורה כבר קשה להבדיל ביניהם.
ואז עלה ברק אוגלבו, צעיר בן 15 שמייצג את כל מה שרע בנוער שלנו היום – חוצפה, עזות מצח, שובינזם זלזול ושחצנות. הנער כמובן לא אוהב לעבוד קשה, ולא אוהב ללמוד, ובשבילו העולם הוא בדיחה אחת גדולה שנמצאת בכיס שלו…
השבוע התרבות הייתה נושא מרכזי בארצנו. כולם שוכחים דבר אחד, ש"רשת" היא מאלה המכתיבים את התרבות היום. לא די  שנותנים במה לערס הקטן, נותנים גם לגיטימציה להתנהגות הגועלית, שזוכה למחיאות כפיים, בנות מסמנות לבבות בידיהן, הקהל עומד על רגליו והכי גרוע – השופטים. ההתרפסות בפניו העלתה בי חלחלה – "אני כבר העברתי אותו קודם", אמר עברי ידר. "נשבע לך באמא שלי אודישן כזה לא היה ולא יהיה", אמר משה פרץ. "אתה ילד מאד מיוחד" ועוד שאר ליקוקים…
רק רמי פורטיס, צדיק בסדום (תמיד אהבתי אותך רמי) מסביר לעולל הקטן שהחיים הם לא צחוק, כמובן שהעולל מגיב בהינף יד…
אתם שמה למעלה ב"רשת", אתם אלה שאחראים על קלקול הנוער שלנו, בעודכם מכתירים את הכלומניק הקטן לגיבור תרבות. מה אתם משדרים למאות אלפי בני הנוער שצופים בכם? שככה זה בסדר, יותר מבסדר – ככה צריך להיות… זה המודל לחיקוי החדש…. תתביישו . נ.ב: היה חרא של ביצוע אבל זה כבר עניין של טעם…" עד כאן ביטון. 

אגב ערס. המועמד שפתח את הערב, דודו איבגי מי שנראה ונשמע ככזה (כפכפכים, שפה בוטה, צחקוקים עם החבר'ה שלו) , הגיש ביצוע מדהים ל"שיר משמר", קלאסיקה של אלתרמן וארגוב, המוכר מחוה אלברשטיין. איבגי שר בסולם גבוה בצורה מעוררת השתהות, ואכן פניו של פורטיס העידו על הלם. הקונטרסט עבד במיוחד על עברי לידר שכינה את ההפתעה – "שיעור בשיפוטיות"…
מפיקי התוכנית אכן עובדים על מזרחיות וערסים – כגימיק נמוך מתוך כוונה לצחוק על "הפולקלור החברתי" הזה כדי להשיג רייטינג.
אקס פקטור עונה שניה. אני בבעיה עם החלטות שיפוטיות כמו זו שהעלתה את ואדים נמירובסקי לשלב הבא. הבחור (36), מתנשא, מנופח מרוב חשיבות, שר בשם "התרבות" במבטא רוסי כבד בדיחה שנקראת "אמא שלך" ("הכוס  של אמא שלך"). לא האמנתי למשמע אוזני כששירי מימון אמרה לו: "כשהתכוונת לתרבות ידעת מה אתה אומר, ואני חושבת שהתרבות הזו חסרה לנו מאוד בארץ". תגידו, היא רצינית? היא קנתה את הבדיחה? שירי מימון בפרק הראשון של אקס פקטור העונה השנייה נחשפה באחד מימיה הגרועים כשופטת בתוכנית הזו. ממש לא "טוטאל מוש".
אני בבעיה עם הזמרת המתבכיינת שהסתתרה מאחורי משקפיים כהים, כי כחוזרת בתשובה אינה יכולה לחשוף זהותה. היא לא תיחשף גם בהמשך? זה עוד גימיק שמאכילים אותנו? הרי ברור שהיא אינה יכולה ליהנות משני העולמות. מה ההתחסדות הזו?

עלו: דודו איבגי – "שיר משמר", ואדים נמירובסקי – "אמא שלך", שלישיית "ווייב" – Counting Stars, דניאל יפה – "בנג בנג", ברק אוגלבו – "ימים יגידו", מועמדת שלא חשפה זהותה – Read All About It

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

4 תגובות

 1. אל דאגה, חמדת לבי, אלו שאינם ראויים לא יחזיקו מעמד ממילא.

  ואפרופו טעויות: שגיאות ההקלדה שלך מקסימות וכמדומני, משוש עיני, שהשתאות כותבים עם א' ולא עם ה' 🙂

 2. כתבה רדודה ושטוחה…
  השיר שואדים ביצע שנון ומשעשע, יש כאן סוג של פאנק רוק בגישה הכללית שלו.
  כמו שרמי פורטיס אמר, "לא יודע אם זה מתאים אבל כל מקרה אני רוצה שתופיע איתי" כי הוא מיוחד ושנון.

  לא מתאים למי שקורא לעצמו מבקר תרבות/מוזיקה להיות כזה מקובע ושטוח וחבל….
  תנו צ'נס ותראו לאן זה מתפתח…

 3. אמיתי – ראיתי את הנער הזה ואת תגובת השופטים והתחלתי לעבוד על הדרכון האירופאי שלי. אחרי מירי רגב והבחור הזה….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות