לאסור צילום של הופעות בטלפונים ניידים

לאסור לצלם הופעות בטלפונים יש מצב?

הצעת חוק

/5

אני צועק – די! תפסיקו לצלם הופעות בטלפונים. הורסים את  החוויה, מעכירים את האווירה. הצילום בניידים הוא התגלמות של דור ללא עקרונות אומנותיים, ללא יכולת להעריך אמן באופן לא אמצעי. הם  לא מהססים לדחוף אותו לפנים של מישהו, להסתיר לנמוכי קומה, ובעיקר לא לתת כבוד למי שמופיע מולם.
כל העולם צלמים, במיוחד בהופעות מוסיקה.  צילומים בהופעות מוסיקה מגיעים לממדים מבהילים. הקהל עסוק בתיעוד כאילו זה כל מה שמעניין אותו בהופעה. אותי התופעה מעצבנת. נוצר מצב של התניה: אם אינך מתעד, כאילו לא היית בהופעה. האמנים? אני מעריך כי רמת הכעס שלהם אינה נופלת מזו של כותב שורות אלו. רובם היו מצפים שתאזינו למוסיקה שלהם ללא המכשיר המצלם. הם גם אינם מתלהבים לראות את עצמם ביוטיוב בסרטונים נוראיים, ובעיקר ברמות סאונד שערורייתיות. אדל צדקה כשהיא עצרה הופעה בורונה, ופנתה לבחורה בקהל: "האם את יכולה להפסיק לצלם אותי? אני נמצאת כאן בחיים האמתיים, לא מבעד למצלמה שלך. זה אינו די.ווי.די. אלה החיים האמיתיים"…
רבים מגיעים להופעות ללא מצלמות ולא מצלמים בטלפון. מבחינתם להיות  נוכח הוא כל סיפור החוויה ולא לראות את הבמה דרך  מסך זעיר, שנמצא במרחק של שמונה-עשר סנטימטרים מהפנים. למה לצלם מופע ששילמת כדי לראות אותו? אחרי הכל – כמה פעמים תצפה במה שצילמת בתנאים גרועים. יהיה מי שיגיד. לא יעזור לך. התיעוד בסמרטפונים הוא חלק בלתי נפרד של צפייה במופע בימינו. הרשתות החברתיות והאפליקציות ממתינות לנו. אם אתה לא באינסטגרם, ביוטיוב – אתה לא קיים. אני כנראה במיעוט שאומר: השאירו את הטלפון בארנק או בכיס. שימוש בטלפון סלולרי במהלך מופע מעצבן, אנוכי, גס. למה צלמי הניידים  חושבים שזה בסדר להפריע לאחרים בהופעות? צודק מי שאומר – מפריעים לי לראות את ההופעה. אני משלם כדי לראות את הלהקה או הזמר  וליהנות מהמוסיקה –  לא לצפות בהם דרך  טלפונים סלולריים, או לזוז כל הזמן ימינה ושמאלה כי מפריעים  לי לראות.
בואו נאתגר מחוקק להצעת חוק – איסור צילום הופעות בטלפונים, ממש כמו שאסרו על עישון. יש מצב?
וידיאו: אדל מבקשת להפסיק לצלם אותה בטלפון נייד במהלך הופעה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות