יניב מינצר הר

הר

יניב מינצר

הפקה עצמאית
/5

קול קטן. גיטרה אקוסטית. שר את עצמו ומזמין הקשבה אינטימית. נחת אצלי אלבום כחלחל בכריכת קרטון ללא דף מילים. איור של הוא והיא ליד עץ בשלכת.  השירים – ניסיון לתאר התמודדות עם הוויה האישית (מאין באתי ולאן אני הולך) וזוגיות על מהמורותיה. מי שמחפש סיווג – אזורי פולק סונג ללא גבולות מסומנים. אקוסטיות כקונספט. הרצון של הזמר הוא להבליט קווי מתאר פשוטים בלתי אמצעיים בפשטות מוסיקלית.
שירים:
צלילים ראשונים – שיאי התום. בשביל אחת כמוה הוא היה שר. ו"הד צחוקה נישא אליו ברוח כמו תפילה". צליל צ'לו מוסיף צבע אפקטיבי. אחרי "אחת כמוך" נפגוש "שני נוודים". רכות קולו של יניב מינצר מתפתחת באמצעות צלילי דרבוקה (בן דגוביץ') ופלוגלהורן (עידית מינצר) להרמוניה קולית מעודנת. זוגיות ואהבה בהתבוננות תחושתית מזוויות שונות. פולק סונג במהות.
ב"אדם אחר" אני שומע משהו מפול סיימון במנגינה ובקצב. מחשבות ומסקנות על עצמו בהיבט פילוסופי ברכבת לילית, כשהיא ישנה לצדו. מסוג השירים שאכן לוקחים לנסיעה, טוב לכביש הראשי.
"כל מה שלא אמרתי שרתי לך", שר מינצר בכוונה גדולה ב"מזל", משדר את התחושה  במנגינה מקסימה ובשילוב קולי נשי מייפה.הוא יחליף הילוך לקצב נתמך קונטרבס מודגש (גיא תובל) ב"אלף כוכבים"  – על משבר יחסים בינו ובינה מהזווית המפוכחת-רגשית שלו ("אולי זה רק אצלי") רוצה להשתנות בשבילה – "רק לא בבת אחת". לעומת שירים אחרים באלבום, יש כאן ממד דרמטי.
הדרמטי יגיע גם מהזווית הנסערת שלה ב"בא ונעלם" "איך אתה בא אלי ומקלף מעלי את כל העטיפות" בעיבוד אפקטיבי לגיטרה חשמלית (איתי פרל) המצטרפת לבלוז הדרמטי. הסיום "אט לאט" מחזיר לאקוסטיות, מינון של גיטרה אקוסטית, קולות שירה ("לה לה לה לה") וצליל חליל נאי  (מאיר גסנבאוור) שמייצרים שיר אווירה רגועה של "אט לאט נדבר עוד קצת נישאר מעט מאחור".  אלבום צנוע של סינגר-סונגרייטר, שאינו מנסה להיות מישהו או משהו אחר פרט  למה שהוא. ומה שהוא הוא סינגר וסונגרייטר שצמודים קרוב קרוב.

** אלבומו השני של יניב מינצר הופק ביעוצו המוסיקלי של גדי רונן ("החצר האחורית"). יניב למד מוסיקה בארה"ב (ברקלי קולג') וריקוד. את אלבומו הראשון "בהילוך איטי" יצר בארה"ב ב-2008 עם הגיטריסט לידור לוי. עם שובו לישראל יצר מוסיקה למחול ולתיאטרון, ובמקביל החל ללמד ריקוד. ב-2013 עב לגור בנטף שבהרי ירושלים, שם נוצר האלבום החדש.

שירים: אחת כמוך, שני נוודים,  אדם אחר, לילה, מזל, אלף כוכבים, בא ונעלם, אט לאט

מילים לחנים, גיטרה ושירה: יניב מינצר
יעוץ אומנותי ופסנתר: גדי רונן.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות