תיסלם והסימפונית

והסימפונית

תיסלם

עם התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון בניצוחו של אילן מוכיח
3.5/5

בהודעה לעיתונות  מזכירים חברי תיסלם את להקת הצ'רצ'ילים, שבסוף שנות השישים עשתה מהפכה, כשחברה לתזמורת הפילהרמונית כדי לנגן יחד מוסיקה של באך. ההתנסות ההיא המשיכה לשמש השראה לחברי הלהקה, שאומרים כי כבר שנים הם "חולמים לשתף פעולה עם תזמורת סימפונית".
אז הנה, אחרי 35 שנה זה קרה – אלבום הופעה חיה עם התזמורת הסימפונית ראשל"צ שהוקלט בחודש מאי 2015 באמפי פארק ראשל"צ. 75 נגנים היו איתם על הבמה בביצוע 14 משיריהם המוכרים ביותר.
בחיבור של הפילהרמונית לצ'רצ'ילים בקטעים  "כוראל לאוהבים צעירים" ו"קונצרט כפול" עפ"י י.ס. באך, התיימר המעבד נועם שריף ליצור אינטרקציה בין הז'אנרים. היומרה נחשבה להעזה, והתוצאה הייתה בהחלט ציון דרך בתולדות המוסיקה המקומית.
במקרה של תיסלם והסימפונית של ראשון  – החיבור לסימפונית נטול יומרה ליצור משהו חדש. העיבודים של אילן מוכיח נועדו להעניק צבע נוסף לשירי הרוק מבלי לשנות בהם משהו. אחרי אוברטורה סימפונית שנכתבה במיוחד כמחרוזת מנעימות של שירי הלהקה, מגיעים השירים מתוזמרים בתיאום צלילים בין החשמליות לתזמורת.
נאמר  בפשטות: למי שמחפש  המשכה של "מהפכה" – תחכום וחידוש בעיבודים בחיבור בין פופ לקלאסי  – לשווא יחפש. מה כן? תיסלם במיטבה עטופה בצלילים סימפוניים, תוספת אסתטית יותר מאשר אינטרקציה מלהיבה, ומי שאוהב רוק נטו בלי ההתערבות ההרמונית, יעדיף רוק נטו של גיטרות חשמליות דומיננטיות כמו ששומעים ב"על הבמה". מצד שני, המיתרים מוסיפים נדבך דרמטי ל"פרצופה של המדינה". הפתיחה של "לראות אותה היום" מזכירה תזמורים סימפוניים של השישים והשבעים לשירים ישראלים. ב"עוד פגישה", "רדיו חזק", "תנו לי רוקנרול" התזמורת משתחלת לתוך הקצב הרוקנרולי החזק. נשארת מאוד מאחור.
חיבור למוסיקה קלאסית?  הקלאסיקה המנצחת היא תיסלם בכבודה ובעצמה על להיטיה הגדולים

שירים: אוברטורה, חצבים פורחים, כבר הסתיו עכשיו, תפסיק לכוון אלי, בוקר של כיף, על הבמה, פרצופה של המדינה, כלניות, לראות אותה היום, עוד פגישה, רדיו חזק, תנו לי רוקנרול, ככלות הקול והתמונה.

חברי הלהקה:  יזהר אשדות, יאיר ניצני, דני בסן, יוש שדה, צוף פילוסוף, סמי אבזרדל

בהשתתפות: התזמורת הסימפונית ראשון לציון. עיבודים וניצוח: אילן מוכיח

הצ'רצ'ילים – כוראל לאוהבים צעירים


וידיאו: עוד פגישה 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות