אור כהן זיכרון לב שנשבר

זיכרון לב שנשבר

אור כהן

מילים ולחן: אור כהן עיבוד והפקה מוסיקלית: עידן אמסלם
4.5/5

סלסולו של הלב הנעצב מחלחל מרגע רדתו של הערב על הבית. קולו של אור כהן מכיל את עומק הזיכרון, "זיכרון לב שנשבר".  למאזין ברדיו אין האינפורמציה שהגיעה לידי. אור כהן כתב את השיר לזכר יוסף מועלם, במלאת 20 שנה למותו בתאונת דרכים. המידע זורק אור על שורה כ"מאז ודאי אפשר לראות/ איך פרא משחר לבוא" , כאשר "פרא" הוא שם הסוס של יוסף מועלם. גם אם מילים אחדות אינן  "מסתדרות" למאזין חסר האינפורמציה הנ"ל, עדיין קיים דיבורו של הלב, והוא מגיע לעיתים ללא מילים.
אולי מוזר יהיה לומר את הדברים: יש יופי נשגב בשירת הצער הגדולה. העצב לוקח למקומות נפלאים מבינה. הרעד בקולו של אור כהן  מגיע ממקום כזה. גם העיבוד של עידן אמסלם העניק יופי טהור לצערו בשילוב של צלילים אקוסטיים (פסנתר, גיטרה, כלי מיתר) נכון: גם אני שומע כאן צבע קול המוכר מעמיר בניון, ועדיין עוצמת הקול והמוסיקה עומדים בפני עצמם – לזכותו של אור כהן.

*** אור כהן בן 33 מבית שאן הגיע לשלב חצי הגמר בעונה הראשונה של The Voice, הופיע עם התזמורת האנדלוסית אשדוד במופע המספר את סיפור חייו של זאב רווח. "זיכרון לב שנשבר" הוא הסינגל השני שלו אחרי "מסור לו את אהבתי"

ערב ירד על הבית/ הד נשמע בין ההרים / קול נאקה מול שמיים/ קול עמום במרחקים / אל מול זריחה דמעה קשוחה/ ופעימות לב אחרונה

פזמון: מאז ודאי אפשר לראות/ איך פרא משחר לבוא/ אל זיכרון לב שנשבר/ משיב אותי לכאן/ עם סומק עז חיוך כובש/ הולך חסר ומתכווץ/ מתוך הבטן אל האל/ ומאי שם בוכה היא מבפנים

ערב נפלו השמיים/ עת כבו הכוכבים/ אל מול זריחה דמעה קשוחה/ ופעימות לב אחרונה

פזמון: מאז ודאי אפשר לראות/ איך פרא משחר לבוא/ אל זיכרון לב שנשבר/ משיב אותי לכאן/ עם סומק עז חיוך כובש/ הולך חסר ומתכווץ/ מתוך הבטן אל האל/ ומאי שם בוכה היא מבפנים

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. השם של הבחור שעליו נכתב השיר הוא : אבי השם משפחה : מועלם יוסף
    אם אפשר לתקן זאת בכתבה .
    בברכה איציק מועלם יוסף
    (אחיין של אבי מועלם יוסף )

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות