זי זי טופ

זי זי טופ – Eliminator

אלבומי הרוק של כל הזמנים

1983
/5

אלבום מסיבת רוק שעבר ועובר מדור לדור. "אלימינטור" של  זי זי טופ הוא אלבום שחצה את קו העשרה מיליון עותקי מכורים רק בארה"ב. האלבום שיצא ב-1983, הוא שיעור חובה בתולדות הרוק. הלהקה שנבחרה ל"היכל התהילה של הרוק נ' רול", מדגימה בלוז רוק בוגי, מהטובים שלה מאז הקמתה  ביוסטון טקסס ב-1969 ע"יבילי גיבונס (הזמר, הגיטריסט), דאסטי היל (בס), פרנקי בירד (תופים)
סגנון: רוק גיטרת פשוט במבנהו, מלוטש בהפקה ובעיבוד, שילובים של סגנונות בסיסיים + תדמית חיצונית אולטימטיבית – גיבונס והיל עם זקנים ארוכים (סמל מסחרי), כובעי בוקרים ומשקפי שמש, קליפים עתירי מכוניות ובחורות נאות. Eliminator נכלל ברשימת 500 אלבומי החובה של מגזין הרולינג סטון (מקום 39)
רוק ישיר, מרקיד, משמח לבבות. קחו את Sharp Dressed Man, Gimme All Your Lovin. קחו Legs. את אפשר לא לזוז?
רבים מהשירים באלבום נכתבו בבקסטייג'ים של מסע ההופעות Deguello tour. בילי גיבסון מספר, שבלעדי האווירה של מאחורי הקלעים של הבקסטייג' – השירים האלה לא היו נולדים. גם הטקסטים נכתבו על בסיס מצבים של real-life, סיפורים אמתיים.
סיפור אמיתי: חברת ג'ילט הציע לגיבונס ולהיל לשלם להם סכום דמיוני על גילוח זקנם בשידור טלוויזיה. תשובתם היתה שלילית. סיבה "מתחת לזקנים אנחנו אנשים מכוערי"…

1. Gimme All Your Lovin'
2. Got Me Under Pressure
3. Sharp Dressed Man
4. I Need You Tonight
5. I Got The Six
6. Legs
7. Thug
8. TV Dinners
9. Dirty Dog
10. If I Could Only Flag Her Down
11. Bad Girl

וידיאו: Legs בהופעה חיה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות