נגה

חנן יובל

מילים: מאיר אריאל לחן: שלום חנוך עיבוד: משה זורמן
5/5

מי היא נגה שחנן יובל שר עליה כל כך יפה. לפני שנביא את סיפורו של יובל עצמו, זהו קודם כל סיפורו של מאיר אריאל שהועבר להלחנה לשלום חנוך, שניהם מקיבוץ משמרות. וגם חנן – חנן יובל נולד בקיבוץ משמרות, והוא ממש בן דורם של בני הקיבוץ, שלום חנוך ומאיר אריאל… האם ההשראה ל"נגה" באה משם.ה
טקסט ספוג מיניות. הוא מפשק שפתיה, והיא – "עושה לי טובות", הוא "רוצה לראות לה את החלום", וגם לומר תודה למי שעשה אותה כה שלווה ביחסה אליו ("זה אשר משכין בך שלום"). מצד שני – בגוף שלישי, מתברר, שלא הכל טוב: פרט לנתינה (עושה לו טוב) אין בה הרבה, והיא מודעת לכך – "נוגה כמה קשה לה לחיות/ פעם רצתה להיות בת מאה ליומיים להיות נבונה".
חנן יובל כותב באוסף "המיטב" שלו, כי את השיר קיבל לפי הזמנה מאריאל את חנוך אחרי שפנה אליהם. "נגה", כותב יובל, "מדבר על אהבה לא ברורה לילדה, לאחות או לאהובה. נגה, אחותי הבכירה, שהיתה בכיתתו של מאיר בקיבוץ, היוותה את ההשראה לשם השיר המופלא הזה". נו, טוב כיוון שאנחנו איננו עוסקים ברכילות רטרוספקטיבית, נסתפק בזה ונקשיב לשיר הזה, שיש בלחנו עצבות עמוקה. וגם: שימו לב לגרסתה המיוחדת והייחודית של נינט טייב המופלאה לשיר.

נוגה היא לצידי ישנה
מי זה עכשיו בעדנה

מפשק את שפתיה
מי עושה לי טובות

נוגה טוב לה עכשיו לצידי
מישהו שם בידי
יד אחת מידיה
מי עושה לי טובות

נוגה אני רוצה
לראות לך את החלום
נוגה לראות את זה אשר
משכין בך שלום
לומר לו תודה.

נוגה כמה קשה לה לחיות
פעם רצתה להיות
בת מאה ליומיים
להיות נבונה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות