טללית צ'רסקי

טללית והצ'לו

לקראת הופעה

יוני 2017
/5

טללית צ'רסקי (31) היא צ'לנית קלאסית וזמרת שמנסה לשלב בין יוצרי פופ עכשוויים כדמיאן רייס, אלאניס מוריסט, רדיוהד ואחרים –  ובין העולם הקלאסי שעליו גדלה – כדי ליצור גשר חדש ואישי ביניהם.  הצ'לו הוא כלי ורסטילי שיכול להתפרש ממוסיקה קלאסית, פופ וג'אז על פני תרבויות מוסיקליות שונות מטנגו ארגנטינאי ועד שירים סיניים. מבחינת ז'אנרים – הצ'לו פתוח ולא מוגבל. המגבלה היחידה עלולה להיות במנעד. ישנם צלילים (גבוהים ונמוכים) שלא ניתן לנגן בצ'לו.
להקות רוק כמו הביטלס, אלקטריק לייט אורקסטרה עשו עיבודים לצ'לו. בישראל, מאיה בלזיצמן הקימה גשר יפהפה בין הכלי למוסיקת פופ ישנה וחדשה. הצ'לן יו-יו מה חבר לז'אנרים שונים כמו מוסיקה ברזילאית.
ב – 12.6 תופיע טללית עם הצ'לו ב"תמונע" ת"א בהרכב הכולל את גל שניידרמסר – גיטרה, ינאי אבנט – קונטרבס, בן פריידקין – תופים.  טללית תבצע שירים מקוריים וקטעי מוסיקה אינסטרומנטליים מהפולק-פופ והקלאסי הפקה שמחפשת ליצור צבעים חדשים בתוך הרכב מוכר של גיטרה אקוסטית, קונטרבס, תופים וקולות כאשר הכלי המוביל את כולם הוא הצ'לו. הקשיבו לשמטה לשיר מקורי שלה –  Dissipating Dream- "חלום מתפוגג"

וידאו: Say Something הוא דוגמא לקאבר (שירה של כרסטינה אגילרה) שבו המבצעת (טללית) כמו בוראת מחדש את השיר המקורי בעיבוד לצ'לו ככלי יחיד, הנבנה על שכבות (לולאות) מדובר ב-40 לולאות בשיאו של השיר.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות