זיו בן שמחון - יום שעובר

יום שעובר

זיו בן שמחון

מילים : נעם חורב לחן, עיבוד והפקה מוסיקלית: רן אביב
3/5

אנחנו במדורנו הקבוע: גברים בוכים בלילה. המסכנים מה-זה מתגעגעים. מתקשר אליה כל יום ובאותה שעה אבל היא לא עונה. כל יום, כבר כמה שנים. משתגע רק מהניסיון להיזכר בחיוך שלה. גם בקיטש יש סולם דרגות של אמינות. הטקסט הזה לא מגיע גבוה. ואגב, הייתי מציע לאוהב לנסות להתקשר אליה בשעה אחרת, כי בכל יום באותה שעה – היא מזהה. וגם: לך על דרכים אחרות. פעם אוהבים היו מתמקמים עם כינורות תחת חלונה של האהובה. שולחים פרחים עם מכתב. להתקשר כל יום באותה שעה?!
מוסיקת הפסנתר המינורית מנסה להציל. פעם היו מלחינים ומעבדים ככה שירים. שירת הרגש של זיו בן שמחון משכנעת שהגבר לא סתם בוכה. יש לו על מה.

נ.ב.
הפנו את תשומת ליבי לקומוניקט שמיידע, כי בעולם המציאותי, מדובר על משהי שמתה. הטקסט השירי מדבר על פרידה וגעגועים עזים אל אהובה. ניסיתי שוב למצוא רמזים למוות, ולא מצאתי. אם הכותב רוצה ליידע את המאזינים, שזו אינה סתם פרידה בין אוהבים, אלא הפרידה הסופית והמוחלטת – מוות, עליו לרמוז על כך בטקסט.

אני מתקשר אליך כל יום באותה השעה/ על אותו הכיסא עם אותם הבגדים/ רק/ לשמוע את קולך לשאול סתם מה נשמע / לצחוק ולספר לך מה עם הילדים / אני מתקשר אליך כל יום כבר כמה שנים / כדי שלא אשכח אותך גם אם אני רחוק / לדקלם לך שתי שורות מהשירים הישנים / לרוקן קצת את הלב או לפעמים רק סתם לשתוק
ואין יום שעובר שאני לא חוזר/ לבדוק אם משהו אולי השתנה / ואין יום שעובר שאני לא מתייסר / שאני לא מתקשר אבל את לא עונה
אני מתקשר אליך כל יום לבכות קצת לספר / שלא קל לנו לחיות פה, אנשים כבר משתגעים / גם אני כבר השתגעתי מלנסות להיזכר/ בחיוך שלך בערב בשבת או בחגים
ואין יום שעובר…
אני מתקשר אליך כל יום באותה שעה/ אבל את לא עונה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

5 תגובות

 1. מלבד קולו המרגש של הזמר הנפלא, אני מתחברת מאוד לשיר, אשתף אתכם, איבדתי את אימי לפני שלשה חודשים ואין יום שהכאב לא קיים אלא הולך ומתגבר, הרבה פעמים מוצאת את עצמי מתקשרת אליה לשתף על עניני דיומא, כאב, עצב, אך אין מענה, אף נסעתי אליה לבית אך היא לא הייתה שם וכל יום מחכה שתתקשר אליי אך זה לא קורה, אני נורא מתגעגעת.

 2. מהתגובה שלך נשמע כאילו אתה מחפש איפה לקטול את השיר, אתה מהמבקרים האלו שניסה לפרוץ ולא הצליח ולכן קוטל את מי שכן ? תנסה לפרגן , שיפור בעור הפנים מובטח, מי יודע אולי זה אפילו ינעם לך.

 3. מר חרסונסקי היקר….אם תקרא שוב בעיון את הטקסט…"מתקשר אליך כל יום כבררר כמההה שניםםם…ולספר לך מה עם הילדיםם "גם אם אני רחוק…..אני מתקשר אליך לספר שאנשים פה כבר משתגעים…."איזה אדם שפוי מר חרסונסקי יתקשר כבר "כמה שנים " לתא קולי בכדי לספר למישהי מה עם הילדים המשותפים או לספר לה שאנשים פה בארץ כבר משתגעים…אז איפה היא בטיול בתעלת סוואץ ???יש פה רמיזות מובהקות בטקסט שזה שיר כמיהה למישהי שמתה….אבל כמובן שמבחינתך הגברים בוכים בלילה ומסכנים…אך אם היית קורא שוב בעיון את הטקסט ולא ממקום ציני היית מגיע למסקנה מובהקת שאכן זאת המטרה…וגם אם לא…עדיין יש פה רמיזה מובהקת ולא עובדה מוצקת בטקסט על מנת לא להפוך את השיר לשיר אבל ושכול ולתת לאנשים מס פרשנויות כדי שיתחברו אליו כמה שיותר אנשים….אם היית קןרא את הקומוניקט היית רואה שההשראה היא על מישהי שלא בחיים כיום ומתה ממחלה קשה…..סורי שאני רותחת…פשוט הסיפור קרוב לליבי…אבל העיקר שיש לך כותרת יקירי חחחח…..ואכן הזמר מצויין והוא יגיע רחוק

 4. משתתף בצער, אבל האינפורמציה הזו היא חוץ טקסטואלית, אינה מובנת מהשיר עצמו. המאזינים אינם מקבלים מידע בקומוניקטים.

 5. היי יוסי, תודה על האייטם. א-ב-ל:
  השיר מדבר על משהו אחר לגמרי.. מדבר על מישהי שהלכה לעולמה, אינה נמצאת בין החיים.
  אין שום קשר למה שהבנת מהשיר..לתשומת ליבך.

  נכתב בקומוניקט:

  'יום שעובר' מדבר על געגוע לאהובה שאינה נמצאת כיום בין החיים.
  האהוב אינו משלים עם מותה, מתקשר אליה בכל יום בכדי לשמוע את קולה במשיבון,
  ולשתפה בחייו ובעצב הגדול שהותירה. (פורק את ליבו על שעובר עליו)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות