עיון ביקורת

יקיר הלל ויוסי מזרחי עם סיון טלמור , עדר של שוורים (מילים: יהודה אור כשדים לחן: אביתר בנאי עיבוד: יוסי מזרחי ויקיר הלל הפקה מוסיקלית: יוסי מזרחי, דצמבר 2019)

מוסיקה ישראלית, סינגלים חדשים, שירים חדשים

הסיטואציה שבשיר הקצר נשמעת כמו תיאור חלום בלהות. ההתרחשות – עדר של שוורים רץ למטה – קיימת על רקע קשר רופף בינו ובינה. מדובר באירוע מאיים. הוא פונה אליה כדי שתבוא לראות עדר שוורים הדוהר, אבל היא אדישה מתעסקת בקטנות היום-יום – שוטפת כלים. אפילו החתולים המפוחדים הגיבו ועלו על העצים.
הקול של יקיר הלל, המנגינה והעיבוד הנעימים והרכים מרמזים אולי שמדובר בחלום. לכן הם משדרים תחושה של אופוריה מרגיעה. מצד שני, המלחין ויתר על המתח, הדרמה והחרדה בעקבות רעידת האדמה שיצר עדר השוורים החולף. החזרה הרבה על המנגינה, העיטורים האוריינטאליים אינם מסייעים להיכנס לסערת החלום, והשיר נשאר יותר שיר אווירה מלודי ענוג ומסתלסל בנועם. האם זה מעביר את עוצמת החוויה הבהולה? – אני בספק.

*** מתוך הפרויקט "שיר טיול", שנוצר על בסיס אלבום  אביתר בנאי משנת  1999,  אלבום שני שלו ומהמיוחדים שלו. "שיר טיול 2.0" – אלבום מחווה שבו יבוצעו כל שירי האלבום בידי מבחר אמנים בהפקת עומר דיין. את היצירה מלווים אביתר בנאי עצמו וגם עמיר לב ומוזיקאים נוספים שלקחו חלק ביצירת האלבום המקורי, ואף תורמים כאן מקולם וצליליהם.

עדר של שוורים רץ למטה
אני קורא לך, אני קורא לך
את שוטפת כלים

עדר של שוורים רץ למטה
החתולים על העצים
כמו פירות אקזוטיים, פרוותיים

תחזיקי את המעקה,
תראי איתי, איתי
את הישבנים האדומים והגדולים נעלמים

דירוג:
שתף דף זהBookmark and Share

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *