אופיר עטר

יש מקום לאלטרנטיבי בתוכנית ראליטי?

דה וויס 5

לקראת רבע הגמר
/5

בקאברים מחפשים לא רק את הביצוע ה"יפה" והמדויק, אלא את החריג, את הירידה מהנתיב המרכזי לשביל צדדי, את היכולת של מבצע ה"כיסוי" להעביר את השיר למגרש שלו, או במילים פשוטות את הפרשנות שלו. דה וויס 5 נמצאת רגע לפני רבע הגמר. זה כבר שלב שהתמודד לא נבחן על יכולותיו הביצועיות אלא יותר על מהות הפרשנות לשיר. עמית שאולי היתה ייחודית באתגר שלקחה על עצמה לבצע שיר של אדל (Set Fire To The Rain, שיר שזיכה את קתלין רייטר בדה וויס הראשון) מאשר רוני מימון ששרה "עכשיו אתה חוזר הביתה",  ולא הצליחה להגיש ביצוע מקורי מול זה של מירי מסיקה (המבצעת במקור) משום שפתחה מבערים רגשיים בלי לגעת בעומק הדקויות של השיר.
בהתמודדות המשולשת בין ליאם בניסטי ששרה Shallow (ברדלי קופר וליידי גאגא) אסף כהן ששר "מכל האהבות" של עידן רייכל ובין אפק לאמור שעשה את Get Lucky של דאפט פאנק, המנצח נקבע יותר עפ"י השיר מאשר הביצוע. "מכל האהבות"  המוגש בסלסול יפה הוא קלף מנצח בפני עצמו. אני העדפתי את החשיבה מחוץ לקופסה של אפק לאמור בגרסה האקוסטית ל – Get Lucky בליווי שלוש גיטרות. השופט דורון מדלי חיפש "גבהים" בביצוע במקום להתייחס  לעיבוד השונה מגרסת המקור וולאינטרפרטציה, אלמנטים שהשופטים בעונה הזו מתעלמים מהם כמעט לחלוטין.
ליבי היה לאופיר עטר, שספג ביקורת הזויה ומאוד לא מוצדקת מנסרין קדרי, שממשיכה לחרטט במקום לשפוט. אופיר ביצע גרסה ל"שמחות קטנות" של מיכה שטרית בגרסת פלמנקו בעיבוד שהצליח להטמיע את המקצב האנדלוסי בעברית. אצל נסרין הניואנס הזה עבר ליד האוזן – כאילו לא היה כלל. היא אמרה לעטר משהו כמו: "צריך לשים אותך במקום הנכון", כאשר עטר היה במקום הכי נכון לו ולסגנונו.
מי שלא היה במקום הנכון לו הוא אלעד אהרן מהנבחרת של יובל את שלומי. שלומי שבת שוב שגה בבחירת השיר. הוא הפקיד בידיו את "בחוף של טרפטוני" מהרפרטואר שלו – שיר יווני שמח, שהוא הבחירה האחרונה שהייתי מייעד לאופי השירה של אלעד אהרן. לא עזר הליווי של שבת בקאזו. סלל את הדרך להדחתו, וחבל, כי לטעמי אהרן היה הזמר המיוחד ביותר בז'אנר הים תיכוני בתחרות.

20.8

הנבחרת של נסרין קדרי:  בת אל ירימי – "כמה חסר",  שירה זלוף – "צל עץ תמר" בחירת הקהל: שירה זלוף
גבריאל שרם – "מאמה מיה", דניאל ג'מל – "לא הכל מן אללה". בחירת הקהל: דניאל ג'מל
הנבחרת של עברי לידר: רוני מימון – "עכשיו אתה חוזר בחזרה", עמית שאולי – Set Fire To The Rain בחירת הקהל: עמית שאולי
ליאם בניסטי – Shallow, אסף כהן – "מכל האהבות", אפק לאמור – Get Lucky. בחירת הקהל: אסף כהן. הדחה: ליאם בניסטי

22.8

הנבחרת של דורון מדלי: יעל לאור שחר – Always Remember Us This Way, אופיר עטר – "שמחות קטנות". בחירת הקהל: יעל לאור שחר
אוהד יהודאי – "טיפת מזל", שים לופז – Let Her Go. בחירת קהל: שים לופז. הדחה: אוהד יהודאי
הנבחרת של יובל ושלומי: מיה כהן – "רואה לך בעינים", אלעד אהרון – "בחוף של טרפטוני". בחירת קהל: מיה כהן
אופק נחמן – "אחרי הכל מתגעגע", ספיר אמינוב – "איש של לילה". בחירת קהל: ספיר אמינוב. הדחה: אלעד אהרן. 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות