עידן יניב - כשתבוא

כשתבוא

עידן יניב

מילים: אהוד מנור לחן: בועז שרעבי עיבוד והפקה מוזיקלית: דור דניאל
4.5/5

היו ימים שעוד קיוו שיחזור. רון ארד לא חזר. השיר הפך מצבת זיכרון גם לממתינים רבים לשוב יקיריהם. המילים והלחן מבטאים את עומק הגעגועים והציפייה. שיר מרטיט. יש בו תפילה, יש בו שירת הלב. הוא מכיל את תמצית הרצון לטוב, גם כשרע. גרסת המלחין בועז שרעבי נותרה חלק בלתי נפרד מהשיר – מזוהה לחלוטין אתו, אולטימטיבית.
עידן יניב עושה חסד עם השיר. הוא ניגש אליו על בהונות אצבעותיו, שר אותו בעידון, ברכות וברגישות, לא רץ לפניו ברגשנות יתר, מטפס בסולם למבע עוצמתי במקום הנכון. לקראת סיום, פותח צוהר קטן של תקווה. העיבוד הפונקציונלי שומר על קווי המתאר המאופקים, מקשט במעבר פריטה יפהפה בניחוח ים תיכוני. רוח חדשה מנשבת בשיר, מחממת הלב.

*** רון ארד, נווט קרב בחיל האוויר, נפל בשבי לפני 30 שנה, ב- 16.10.86 ומאז נחשב לנעדר. המאמצים והניסיונות לפענח מה עלה בגורלו עד כה עלו בתוהו. עידן יניב, אשר נולד בסמיכות לתאריך נפילתו של ארד, הרגיש לאורך השנים הזדהות עם סיפור המקרה. השנה ביום הולדתו ה-30, מוציא יניב ביצוע מחודש לשיר האהוב, שיצא בשנת 1994. משפחת ארד שמעה את השיר, התרגשה מהמחווה וסיפקה לצורך עטיפת הסינגל תמונות ייחודיות שטרם נצפו של רון.

כשתבוא,/ ביום מן הימים/ ימים שנחתמים/ בקצה תפילה/ כשתבוא,/ נגיש לך פרחים

פרחים שנפתחים/ ללא מילה

ואם תהיה עייף/ ואם בעצב תתעטף/ נשיר לך בשקט/ נשיר לך ברוך/ ונחכה ונלטף

עד שתצטרף/ ואז נשיר ברון/ נשיר ברון/ נשיר ברון

כשתבוא,/ הביתה מן הקור/ הביתה אל האור/ הלב ירעד/ כשתבוא,/ מבעד לדמעות

תבחין באותיות/ לחופש נולד

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות