אריק לבנת. צילום:מרגלית חרסונסקי

לב אוהב

אריק לבנת

טוקהאוס נמל ת"א
5/5

אריק לבנת שר, מספר ומנגן לילדים. לא סתם מנגן, אלא מחליף כלי נשיפה מכל הבא לפיו הנושף – סקסופונים, חלילים ועד שופרות. תשאלו איך הוא מצליח גם וגם וגם? ההבדל בין אריק לבנת וקוסם  – שהוא,אריק, אינו מאחז עיניים. הכל אמתי, והתחושה היא שזהו קודם כל הלב, שמחבר מילים, לחנים, צלילים להצגת ילדים, שבה המוסיקה לגווניה (קלאסי, ג'אז) מככבת לא רק כשירים אלא כאלמנט נלמד. ב"לב אוהב" מצליח לבנת לחבר את כל האלמנטים הנ"ל, ואף לחבור לקהל היעד על הבמה ובתוך הקהל.
אנחנו ב"לב אוהב", שבת בבוקר, בית "טוקהאוס" בנמל ת"א. הגעתי אחרי האזנה לאלבום של אריק לבנת. התחושה הייתה שאני חייב להשלים במראה עיניים. התברר שצדקתי. אריק בונה את המופע על סיפור מסגרת, שמתחיל בצורת תיבת זמן – "קיבלתי שי כל כך מושלם את כל הזמן שבעולם".
לא רק לילדים קשה לחוש-להבין את המושג זמן. לבנת מנגיש את הזמן לילד כמתנה, כחיים, מאפשר "לגעת" ו"להשתמש" בו ללא חשש, לנצל אותו, לחוש אותו,  "למתוח" אותו. באמצעות העיסוק בנושא הזמן מגיע הילד למוסיקה, למשחקים, לחברות וחברים, לחושים (טעם גם במשמעות מטפורית), עונות השנה, המצאות (הגלגל) לב האדם במשמעות האנטומית והרוחנית ועד תחושות פחד ואומץ.
לבנת דידקטי, אבל ללא יומרות. אינו מתיילד. נשאר בגובה עיני הילדים ואף "יורד" לגובה שלהם ממש, כשהוא מתערבב בתוכם, מפעיל אותם, ואף מאפשר להם לגעת בשופרות ולהתנסות בהם. הילד שומע לחנים פשוטים ויפים וגם לומד להאזין לצלילי נשיפה ולהבחין ביניהם.
בעולם שבו ילדים והוריהם כבר מורגלים בהצגות אינסטנט מתיילדות, "לב אוהב" הוא מופע שאומר: עוד לא אבדה התקווה לקבל איכות בימתית צרופה לגילאים האלה שבין 4 ל-6, שמגיעה ממוסיקאי ואיש תיאטרון, שמשלב את הדידקטי והבידורי בצורה  מקורית ואותנטית, במלוא האנרגיה הרגשית והפיסית ומתוך הזדהות מלאה, ובעיקר מבלי לרדת לטקסט ומופע ילדותיים.

*** נ.ב  רצוי לרכוש את הדיסק כדי להשלים לילדים את החוויה.

משתתפים: אריק לבנת: מילים ולחן, שירה, סקסופונים, חלילים ושופרות. ארנון פרידמן: פסנתר, קלידים ושירה. טל ליבני: תופים ושירה

צילום: מרגלית חרסונסקי

זמן במתנה

ירושלים של זהב

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות