אדם גורליצקי דני בסן מגדלים

מגדלים

אדם גורליצקי ודני בסן

מילים ולחן: אדם גורליצקי עיבוד והפקה מוסיקלית: רונן הילל ואדם גורליצקי
4.5/5

מי ניצח, מי הפסיד, מי נשרף בדרך? את מי זה מעניין? המצוקה הורגת את המחאה. אדם גורליצקי משדר רעדי הלוואי שאחרי המחאה החברתית. הוא בחר לשיר אותם בדואט עם דני בסן (הזמר המעולה שהבטיח ולא קיים, פרט להבלחים עם "תיסלם") המגשר על פערי הגילים באמונה תמימה במסר. אז באמת – לא קרה דבר. המציאות חזקה יותר מכל ניסיון לשנותה. רוטשילד של 2011 נראית כבר נוסטלגיה. "איך צעדנו כאן ולא יצא מזה דבר".
לא יצא מזה דבר, כי המחאה אולי הייתה יותר גחמה ללא שורשיים של מחאה, שאינם נטועים בהוויה המקומית. מה שעכשיו נותר זה להתבכיין. הולכים לים להירגע מכאב הזיכרון של מה שנכשל ברוטשילד. השיר הזה משקף את ההתרפקות. יש בו נימה רומנטית של עצבות העולה בשילוב קולות יפה על מסלול מיינסטרים של עצבות מזוככת. השיר לכן אינו שיר של מאבק והתרסה, אלא יותר אירוניה עצמית מהולה בערגה נוגה למציאות אחרת. יש עשירים, יש עניים, יש שקרן שמחזיק את המושכות. יש חנפנים שיודעים להשיג את מה שחשקה נפשם אצל תאבי ההחנפה. אבל כמו שאומר השיר באירוניה עצמית: "אז אתה תכתוב על אהבה ועל שלכת/ ואף מילה על אנשים מתפוררים". והאמת? האמת מתמהמהת להגשים את עצמה, כל עוד השיטה  תמשיך. זה כמעט כמו לחכות למשיח. מאמינים שהוא קיים, אבל דוחים אותו מדור לדור.
השיר נפתח בצליל אקוסטי א-לה פולק סיימון את גרפונקל, ולפתע זה קורה. זה נשמע במתכון הצמד ההוא משנות השבעים עם כל הקסם המיוחד. במלודיה ובשירה, מובלים ע"י קצב חשמלי שמעצים את התחושה. האמת מתפוצצת בקונטקסט מוסיקלי מענג.

על הבתים העמוסים יורד הלילה/ הילדים כבר רחוצים ומוכנים/ אני יורד אל השדרות וקצת עצוב לי/ איך צעדנו כאן ולא יצא מזה דבר/ במגדלים העצומים מעט חשוך / ותמיד נדמה  שלא גרים שם אנשים/ כי במסך עשן לא יספרו אותנו / כי לא סגרנו את העסקה הנכונהוהאמת שכבר הייתה צריכה להתפוצץ מזמן / מחכה לרגע שבו לא תהיה מוכן/ מי ניצח , מי הפסיד ומי נשרף בדרךעכשיו אני בין הסלעים ובין המים/ חושב על כל מי שהגיע לשנות/ ואיך הכל כאילו שנשכח ברגע/ שהשקרן פתאום מחזיק את המושכות/ אז אתה תכתוב על אהבה ועל שלכת/ ואף מילה על אנשים מתפוררים/ כי במסך עשן לא יספרו את מי / שלא חייך אל הפנים הנכונותוהאמת שכבר הייתה צריכה להתפוצץ מזמן/ מחכה לרגע שבו לא תהיה מוכן/ מי ניצח, מי הפסיד ומי נשרף בדרך

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות