מדונה - Madame x

Madame X

מדונה

הליקון
4/5

מדונה איז בק במשב רוח מוסיקלי נפלא שמגיע מליסבון. "ליסבון היא המקום שבו התקליט שלי נולד", אומרת מדונה. "מצאתי את השבט שלי ועולם קסום של מוסיקאים מדהימים שחיזקו את האמונה שלי שהמוזיקה בעולם קשורה באמת, והיא נשמת היקום".
מדאם X הוא אלבום האולפן ה -14 של מדונה. הושפע כמו שמדונה מעידה מהחיים שלה בליסבון. 15 שירים חדשים שמחברים את הקריירה שלה עם המוסיקה והתרבות הלטינית, כמו גם השפעות גלובליות אחרות. למדונה יש היסטוריה ארוכה עם אמריקה הלטינית והמוסיקה שלה, מאז "לה איסלה בוניטה".
במדאם X, היא מנסה שפות מוזיקליות מעבר למה שהיא ניסתה קודם. "באתי מהמזרח התיכון / אז הלכתי למזרח הרחוק/  / ניסיתי לגלות את הזהות שלי", היא מתוודה בין הפסנתר וצליל הטבלות של "“Extreme Occident”, הבלדה הכי נוגעת ללב והכי נוגה באלבום. זה רגע חשוף בוידוי על החיים באנגלית ובספרדית.
מדונה התכוונה לאלבום קונספט שבו היא לוקחת את התפקיד של מדאם X, שאותו תיארה כ"סוכנת חשאית" שיא מטיילת בעולם. היא משנה את זהותה. היא ישנה בעין אחת פתוחה. והיא נוסעת במשך היום בעין אחת סגורה. היא בעצם נפצעה. אז היא מכסה את אחת העיניים שלה.
זוהי מדונה של מוסיקת העולם, בפורטוגזית, ספרדית ואנגלית, עם שיר כמו Medellín, אשר הופק על ידי מירווייז בדואט עם מאלומה. גם השיר הדרמטי I Rise שמסיים את האלבום, הדנסהול הרגאי בהשפעת ג'מייקה של Future עם האורח Quavo בהפקת דיפלו , ומצד אחר שיר שנשמע קלאסה של מדונה כמו Dark Ballet,  קטע  קפקאי על מסע הצלב שלה נגד הכוחות הפטריארכליים של הדת,  מגדריות – בקצב איטי בעיבוד חדשני יפהפה לפסנתר, לכלי מיתר ולסינטיסייזרים.  Killers Who Are Partying מוצאת את הדיווה משחקת משחק קוסמו פוליטי אמפתי ממול המוני העולם : "אני אהיה אפריקה אם אפריקה תיסגר. אני אהיה עניה אם העניים יושפלו. אני אהיה ילד אם הילדים ינוצלו …"
הסיום I Rise מתייחס לאמה גונזלס, הנערה הב-סקסואלית, שניצלה מטבח בבית-ספרה בית הספר התיכון פארקלנד בפלורידה והפכה בין לילה לפני המחאה ששוטפת את ארצות הברית.ניצולת הטבח פותחת את הדלת להמנון הקורא לשוליים של החברה להתעלות מעל לאילוצים של החברה הדיקטטורית שאנו חיים בהזה סוף מרומם למסע של מדונה באלבום: נועז, מוזר, חצוף ומפתה, מדאם X היא מדונה שחיה את החיים שלה באמריקה הלטינית.
אלבום מבריק של הרפתקה מוסיקלית יותר מאשר כמעט בכל נקודה אחרת בקריירה שלה (אולי זה ההשפעה של המפיק מירוואיס). קול הפלסטיק שלה התגוון לאורך האלבום, לובש ופושט צורה במוסיקה שהיא תערובת סגנונית מרתקת.

Madonna – Dark Ballet

Madonna, Swae Lee – Crave

Disc: 1

1. Medellín with Maluma
  2. Dark Ballet
  3. God Control
  4. Future ft. Quavo
  5. Batuka
  6. Killers Who Are Partying
  7. Crave ft. Swae Lee
  8. Crazy
  9. Come Alive
  10. Extreme Occident
  11. Faz Gostoso ft. Anitta
  12. Bitch I'm Loca ft. Maluma

Disc: 2

  1. I Don't Search I Find
  2. Looking for Mercy
  3. I Rise
Madonna – Madame X

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

 1. no matter what will be, madonna is one of the best singers ever. she's got all the abilities for that. she brings all kinds of music. she's vary from the others. she's got all.
  greatest performance. best shows. always special clothes . self confidence
  and honesty. pretty woman….

  i love madonna during all years/
  i had seen her in dan hotel israel, a distance of 5 meters from me.
  she's amazing

  yonatan

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות