מוסיקה יוונית: יאניס פאריוס חוזר

/5

בשנה שעברה נועדה לו הופעה בהיכל הספורט ביד אליהו, אבל אז התברר כי – ההיכל גדול עליו, וההופעה הועברה להיכל התרבות ת"א. עכשיו חוזר יאניס פאריוס להופעה נוספת באותו אולם "לבקשת הקהל" בקלישאה המפורסמת.
פאריוס  הוא אחד הזמרים היוונים האהובים גם מחוץ לגבולות יוון, למרות שאינו מרבה להופיע בעולם. אני מקשיב לפאריוס שר את גדולי המלחינים של יוון. שירים מלודיים להפליא. כולו רגש.  קול חם. מנעד אדיר. מי שאוהב דאלארס, אוהב/ יאהב את הזמר הזה.

פאריוס נולד בשנת 1946,באי פארוס לשומר מגדלור. את הקריירה שלו החל בשנת 1969 ממש במקביל לראשית הקריירה של יורגוס דאלארס, שאמר עליו כי ממנו למד לשיר (ראו דואט של השניים למטה)  בשנת 1971 בהיותו בן 23 ,הוציא את אלבומו הראשון "יאניס פאריוס"
מבין 90 האלבומים שפאריוס הוציא עד היום – הנמכר ביותר הוא אלבומו "שירי האיים" (1982) פאריוס עבד עם גדולי המוסיקאים ביוון ביניהם מיקיס תיאודורקיס,מנוס לואיזוס,סטאברוס קסארחאקוס, סטאמטיס ספאנודאקיס ואחרים. בין להיטיו המוכרים גם שירים שתורגמו לעברית כמו "כשאת לא איתי" Tha me thimithis, המוכר מחיים משה וגם שיר אחד המוכר מאלן ברייר הצרפתי – Tut'en  Vas שהפך ל –  Tora Pia ההופעה בהיכל התרבות ב -11.3.

יאניס פאריוס

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות