עיון ביקורת

מועדון הקצב של אביהו פנחסוב v השמחות, פלשתינה (א"י) (מילים:ישראל ברייט ואביהו פנחסוב לחן:ישראל ברייט ואביהו פנחסוב עיבוד: מרקיסיו הפקה מוזיקלית: תום אלבז, יוני 2019)

מוסיקה ישראלית, סינגלים חדשים, שירים חדשים

פלשתינה (א"י)? מי מזכיר במצב הפוליטי הנוכחי את השם "פלשתינה"?! הישמרו לנפשכם אביהו פנחסוב את ישראל ברייט. לא בטוח שמהאזינים יבינו ההומור. לא בטוח בכלל, שהחבר שלכם בברלין רוצה לחזור ל"פלשתינה", אלא אם כן הוא שמאלן הרדקור.
להדיוטות: "פלשתינה" הוא שם ששימש להגדרה הגיאוגרפית-מדינית של חבל הארץ  לפני קום המדינה שהיה תחת שלטון המנדט הבריטי, וכיום נשלט על ידי מדינת ישראל. הוא ממשיך ללוות את הסכסוך הלאומי, בין התנועה הציונית לתנועה הלאומית הפלסטינית. השיר של פנחסוב וברייט ממש לא עוסק בהיבטים פוליטיים. הוא שיר תמים על חבר'ה ישראלים שקוראים לחברם בברלין לחזור הביתה.
השיר הוא חאפלה להרמת המצברוח,  שנועדה לשכנע בשירת יחדיו את מי חשב שברלין תציל אותו, שפלשיתנה א"י מחכה לו. מועדון הקצב והשמחות לא ממש מתגעגעים לחבר. המסר הוא אמצעי. החגיגה היא המטרה. מעלים על נתיב קצבי אמצע הדרך, מוסיפים אפקטים, קישוטים מזרחיים, ראפ קל. הקיצר: בואו לחתונה פלשתינאית בארץ ישראל. אזהרה: אולי כדאי להסתפק בארץ ישראל. אתם עלולים לעוף החוצה במכות – בגלל הפלשתינה. אחרי הכל הומור במציאות הנוכחית מתקבל לא טוב.

בוא לפלשתינה/ מה אתה מחפש בברלין בקור?
קח מטוס לאמא/ כי אני וישראל מחכים בחוף
בוא בוא בוא בוא בוא… פלשתינה א״י א״י
אמרת זה לשנה/ אמרת לסגור פינה/ אמרת זה לקטנה
חשבת זה יעזור לי/ אמרת זה פרנסה/ אמרת לי בוא ניסע
אמר לי מי שניסה/ בוא לפלשתינה ….
אתה לא תהיה לבד/ כי אנחנו פה ליד/ בחמסין, בעליות, בקוצים..
פלשתינה א״י א״י
אמרת זה לשנה/ חלמתי עליך נשמה/ מתגעגעים…
בוא לפלשתינה מה אתה מחפש בברלין בקור?
קח מטוס לאמא/ בוא לפלשתינה/ בוא בוא בוא בוא בוא…
פלשתינה א״י א״י

דירוג:
שתף דף זהBookmark and Share

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *