עדן גולן ישראל מי ינצח באירוויזיון 2024 במאלמו

מי ינצח באירוויזיון 2024 במאלמו?

במונחים אירוויזיוניים, עדן גולן ראויה לזכייה על השיר הזה, ואני מנסה להיות הכי לא פטריוטי. במונחים של מצבה הפוליטי של ישראל - הסיכויים שואפים לאפס.

/5

אירוויזיון 2024. מי יזכה? הימורים שמימורים. מוסיקה אינה מרוצי סוסים. אגב, כלל לא בטוח שלמהמרים יש עניין במוסיקה. מי ייצא מנצח? התוצאות של תחרות האירוויזיון נקבעות על ידי חלוקה של 50/50 בין השופטים שהצבעותיהם לא תמיד תואמות את העדפות הציבור.
בשנים האחרונות הזוכה באירוויזיון לא זכה בשני קטעי ההצבעה. בשנת 2023, לורין השבדית עמדה בראש הצבעת חבר השופטים אך הגיעה למקום השני בהצבעת הציבור. בשנת 2022, תזמורת קאלוש של אוקראינה הגיעה למקום הרביעי בהצבעת השופטים, אך זכתה בהצבעת הציבור בגדול.
בשנת 2021, מנסקין האיטלקית עמדה בראש ההצבעה הטלוויזיונית, אך רק במקום הרביעי אצל חבר השופטים. בשנת 2019, הזוכה דאנקן לורנס ההולנדי לא זכה בשניהם – מקום שלישי עם חבר השופטים והשני אצל הציבור. נטע ברזילי ב-2018 – קיבלה מקום ראשון בהצבעת הציבור, שלישי אצל השופטים. סלבדור סובראל הפורטוגלי היה הזוכה האחרון באירוויזיון שזכה בשני חלקי ההצבעה.
כותב שורות אלו אינו מתחבט באיזה כובע לבחון השירים, כנציג חבר שופטים או הציבור, ועדיין ההפתעה היא חזקה מההימור.

 

קרואטיה Baby Lasagna – Rim Tim Tagi Dim

"בייבי לזניה" הוא פרויקט שנוצר על ידי הזמר והיוצר מרקו פורישיץ'. הרוק המואץ והאגרסיבי הזה דוחף את ההכרזה שלו לעזוב בכל. מכר את הפרה שלו, השאיר את החתול מאחור, אין חזרה, הוא הולך להתפוגג.  זה הומור קרואטי? לא שם את הכסף.

איטליה Angelina Mango

הקליפ מטורף. השיר להיט. הזמרת חבל"ז. איטליה מתה עליה. 4 תקליטי פלטינה, שני תקליטי זהב וסיבוב הופעות סולד-אאוט , אנג'לינה מנגו אחת מכוכבות הפריצה של 2023 באיטליה, תקבל הרבה דוז פואה. .

אוקראינה alyona alyona & Jerry Heil

אופרת פופ-ראפ סוחפת. שיתוף פעולה בין שניים מהאמניות המצליחות באוקראינה.
אליונה אליונה alyona alyona היא הראפרית הפופולרית ביותר באוקראינה ומייסדת שותפה של הלייבל הגדול המקומי בו חתומים זוכי אירוויזיון 2022 Kalush Orchestra.
עזר כנגדה ג'רי הייל Jerry Heil, שבתוך 4 שנים בלבד, לאחר שפתחה את בלוג הווידאו שלה, הפכה לאמנית פופולרית להפליא כשהסרטונים שלה זכו לעשרות מיליוני צפיות.
תרזה ומריה נכתבה כדי להזכיר לאנשים שכולם מסוגלים להגיע לגבהים גדולים, וש'כל הדיוות נולדו כבני אדם'. השיר מדגיש שכולנו מתחילים בקטן ושהמעשים שלנו הם שמגדירים אותנו. יש מצב לשים היצור עליהן!

הולנד Joost Klein – Europapa

ברוך בואכם לאירופה. למרות שהיא כבר לא מה שהייתה, יוסט קליין חוגג עליה, אבל בסוף הדאנס הקצבי יש פראזה איטית מפתיעה. הבית אומר: "בסופו של היום/ כולנו בני אדם./ אבא שלי אמר לי את זה פעם/ לעולם אין גבולות./ אני מתגעגע אליך כל יום/ זה מה שאני לוחש לעצמי./ אתה רואה, אבא,/ הקשבתי לך". שר יוסט קליין מוזיקאי שסגנונו האנרגטי משלב אלמנטים מפופ מיינסטרים עד הארדקור שמח ופופ פאנק. אירופה עדיין על המפה. האם זה יעזור ליוסט בדירוג הסופי?

שוויץ Nemo – The Code

נמו פיצח את הקוד לגן עדן. האם זה גם הקוד לניצחון לאירוויזיון. אחרי השיר והקליפ לא ברור אם זו קומדיה או טרגדיה.מה שבטוח יש כאן מסיבה סוערת. "הלכתי לגיהנום ובחזרה
למצוא את עצמי במסלול /  שברתי את הקוד/  נתתי לזה קצת זמן/ עכשיו מצאתי את גן העדן/ פיצחתי שברתי את הקוד"

בלגיה Mustii – Before the Party’s Over 

מה יקרה אחרי שהמסיבה תסתיים? נשמתו של מוסטי תלהט על האש. I got a soul on fire. מילים, מיךים, מילים. תרקדו איתו, אולי תרגישו soul on fire. לא חייבים. השיר? נראה שגם נשמה על האש לא תיקח את  מוסטי, שמו המלא תומאס מוסטין, למעלה הדירוג במאלמו.

יוון Marina Satti – ZARI

"שהכאב לא יבוא עלינו/ אני נופל וזזה כמו קוביות/ מעמידה פנים שאני שוכחת את שמך / והכל משתנה סביבי בפתאומיות", שרה מרינה סאטי בשיר קרוס עובר של מוסיקה יוונית ופופ. במהלך הקריירה שלה, מרינה פיתחה צליל ייחודי המשלב את המסורות המוזיקליות השונות עליהן גדלה, כמו יוונית, ערבית ובלקנית. הבעיה: הבלגן של קולות ואפקטים. נשמע כרצף גימיקים על מוסיקה מתודלקת שמח. לא תרחיק לכת.

צרפת Slimane – Mon Amour 

דמעות בשתי עיניו. שירי אהבה נופי רגש כאלה כבסר לא שומעים היום, אבל כנראה שבצרפתית עוד מותר. תן לרגש לרוץ לפניך. סלימן שר ברגש גואה בקול גבוה: "אהובתי/ ספרי לי מה עובר לך בראש/ אם כל זה הגיוני/ מצטער אם אני מפריע לך אהובתי/ האם את זוכרת אותנו?/ המפגש הראשון שלנו?/ זה היה יפה, זה היה מטורף". האם גם אירופה תלך שבי אחרי הפרץ הרגשי הזה? מסופקני. מצד שני: תאזינו פעם שניה. וואהה!

בריטניה Olly Alexander – Dizzy

אם יש ביקורת על השיר בבריטניה, היא על כך השיר יכול להיות "קשוח" יותר. במקום לבנות לשיא, הפזמון האחרון הוא מנומס מדי. מצד שני הבחירה באולי אלכסנדר – סולן לשעבר של להקת הפופ המובילה Years & Years אומרת כי בריטניה לא מעוניינת להיות שוב מושפלת באחד המקומות האחרונים. יש לשיר הזה סיכוי לשלושת הראשונים.

ישראל Eden Golan – Hurricane

אם מציבים את לוח המטרה של האירוויזיון, אז החץ נורה למקום הנכון, ועדן גולן כמו שהיכרנו  תנעץ אותו במדויק. כל השאר – לא תלוי בה ובשיר.  במונחים אירוויזיוניים,ן גולן ראויה לזכייה על השיר הזה, ואני מנסה להיות הכי לא פטריוטי. במונחים של מצבה הפוליטי של ישראל – הסיכויים שואפים לאפס. בשבעה באוקטובר עברה עלינו סערה אפוקליפטית. כאילו שהעולם לא יודע. היום הוא כבר שכח. .  הוא לא רוצה שיזכירו לו.  אז הורידו את אוקטובר, החליפו מילים, ועדיין הסופה היא אותה סופה, והעולם הוא אותו עולם.

שבדיה Marcus & Martinus – Unforgettable 

עם למעלה מ-1.5 מיליארד סטרימינג, צמד האחים הנורבגים  זכה לקהילת עוקבים עצומה וסולד אאוטים ברחבי סקנדינביה והגיעו לראשי המצעדים במדינת מולדתם, כנורבגיה כמו גם בשוודיה ובפינלנד, עם מספר להיטים. הצמד מכוון  למטרה אחת: רחבות הריקודים. זהו צליל EDM, קצב חבל"ז, שיר שטס לראש ולרגליים בלי כחל ושרק . האם זה שיר גדול? ממש לא.

אוסטריה Electric Fields – One Milkali (One Blood) 

קולה יוצא הדופן של זאכריה פילדינג והברק של המפיק והקלידן מייקל רוס מתאחדים באופן שממזג תרבות חיים מסורתית עם מוזיקה שנעה בין פופ מלא נשמה לאלקטרוניקה במיטבה.
השיר שלהם משלב שפה אבוריג'ינית של עמי אנאנגו, אחת התרבויות החיות העתיקות ביותר על פני כדור הארץ. "One Milkali" הוא שיר על אחדות, הרמוניה ויופי, עטוף בשירה עוצמתית. סיכויים? עשרת המקומו תהראשונים.

נורבגיה Gåte – Ulveham

רוק מלודרמטי טעון רב דציבלים. השילוב הייחודי שלהם בין מוזיקת פולק נורבגית מסורתית ורוק נפיץ המיובא ממרתף החזרות אל כמה מהבמות הגדולות בעולם. "זו בלדה מימי הביניים והסיפור הוא על עלמה צעירה עם אם חורגת מרושעת…היא הופכת אותה לזאב ואוסרת אותה ליער אלא אם כן היא הורגת את אחיה…"

 

כאן אירוויזיון פייסבוק

שיתוף ב facebook
share

1 אהבו את זה

שיתוף ב facebook
share

1 אהבו את זה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות

דילוג לתוכן