מי נכנס להיכל התהילה של הרוקנ'רול 2015?

/5

האמריקאים יודעים לעשות כבוד לרוקנ'רול. יש להם אפילו היכל  תהילה מיוחד למוסיקה הזו שנמצא בקליבלנד. בשנתו ה-30 של ההיכל הוכנסו לתוכו (תהליך שנקרא " inducting") אמני הרוק האלה:

Ringo Starr
Bill Withers
Lou Reed
Paul Butterfield Blues Band
Green Day
Stevie Ray Vaughan
“5” Royales
Joan Jett and the Blackhearts

פול  מקטני הוא שהכריז על הכנסתו של רינגו חברו להביטלס להיכל. סטיבי וונדר על ביל ווית'רס, פטי סמית' על לו ריד המנוח, פיטר וולף על פול בטרפילד בלוז בנד, פול אאוט בוי על גרין דיי, ג'ון מייר על סטיבי ריי וון, גיטריסט הבלוז והרוק שמת ב-1990, הגיטריסט האגדי סטיב קרופר הכריז על להקת הריתם נ' בלוז “5” Royales ומיילי סיירוס על ג'ואן ג'ט, הרוקנ'רוליסטית האולטימטיבית.

*** היכל התהילה של הרוק אנד רול Of Fame Rock and Roll Hall הוא מוזיאון וארגון שנמצא בקליבלנד, אוהיו. המוזיאון מתעד את ההיסטוריה של מוזיקת הרוק אנד רול. בתוך המוזיאון ניתן למצוא פריטים ומידע על להקות, זמרים, נגנים ואישים הקשורים במוסיקהת הרוק. שהשפיעו על מוזיקת הרוק. היכל התהילה נוסד בשנת 1983. על נבחריו הוא הוא מכריז החל מ-1986. בין האמנים שנבחרו באותה שנה להיכל היו אלביס פרסלי, צ'אק ברי, ריי צ'ארלס, באדי הולי, פאטס דומינו, ג'יימס בראון, ג'רי לי לואיס, סם קוק, ג'ון האמונד, סם פיליפס, ריצ'רד הקטן, רוברט ג'ונסון ועוד. מדי שנה מועמדים אמנים נוספים להיכנס להיכל, ומתוכם נבחרים כחמישה על סמך הצבעתם של מומחי רוק. בחירת אמן להיכל מחייבת פעילות של מעל ל-25 שנה מאז יציאת האלבום הראשון של האמן לאור. להיכל נבחרים גם מועמדים בקטגוריות נוספות מתחומים המלווים את תעשיית המוזיקה.

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות