עידן עמדי מכתב מהודו

מכתב מהודו

עידן עמדי

מילים ולחן: עידן עמדי עיבוד: עידן עמדי, תום כהן רועי צעדי
3.5/5

המכתב מהודו מבהיר מחשבות אסקפיסטיות של מי שבחר לברוח לשם. לפי השיר, הודו אינה מטרה. הודו משמשת אמצעי להתרחק מהעבר, מהשאלות, מהחלום שהתרחק, במלי להתנתק לחלוטין. הודו אינה פיתרון, אינה נותנת את השלווה שהמטייל השכיח מצפה ממנה. הציטוט ממאיר אריאל ("ז'ה טם איי לאב יו טרמינל") מחבר מן הסתם אל הריגוש שקיים בנסיעה לחו"ל, לאובססיית הניתוק במקום אחר. על הסיבה המדויקת לנסיעת-הלבד השיר אינו נותן תשובות.
השיר קצבי, טעון אנרגיות, רוקיסטי ומרקיד. השירה מלאת התלהבות מעוטרת בקישוטים של צליל אתני. יש כאן רק כיוון אחד, שאינו מספר על איזושהי טראומה ספציפית, אינו סוטה לשביל צדדי של תחושת עצבות. ה"עכשיו חלום רחוק, עכשיו היא רחוקה" נכנס  לסערת השיר. הגעגועים נבלעים. הנרטיב מעומעם לטובת ההיסחפות בסגנון מלודי-קצבי המוכר והצפוי של עידן עמדי. ניסיתי להיסחף איתו. ניסיתי. נשארתי קצת רחוק. מחוץ לשורות.

מכתב מהודו מארץ רחוקה/ לפני שעה נחתתי, מתרגל אל התחושה/ כבר מתמקח פה עם כמה נהגים/ הם אומרים שככה זה ישראלים / תמיד מקשים את החיים.

חודש וחצי אחרי המילואים/ נשבעתי לעצמי לקנות זוג כרטיסים/ "אולי תבואי, תברחי מהעולם"/ בסוף נשארת באיזה בית נעלם/ נסעתי לבדי ל"טרמינל, ז'ה טם, איי לוב יו טרמינל, בלה מיה".

ועכשיו אני אסע רחוק, מכאן מכל השאלות/ והיה לי טוב כשזה היה קרוב/ לחלום על הילדים איתך בקו החוף/ מאושרים יותר בכל יום שנגמר/ זה עכשיו חלום רחוק, עכשיו את רחוקה.

מכתב מהודו מאדייפור הלבנה/ עוד יש לי מחשבות על כל מה שקרה/ כן זה עוד חי בי, זה לא העישונים/ בשפה שלך קוראים לזה געגועים/ ככה רצה האלוהים.

אם רק היה חולף הזמן/ אם לא היית מבעבעת לי בדם/ אולי הייתי מדבר על המחר/ אולי הודו הייתה נראית לי כמו תקווה/ הייתה נותנת לי שלווה.

ועכשיו אני אסע רחוק, מכאן מכל השאלות/ והיה לי טוב כזה היה קרוב/ לחלום על הילדים איתך בקו החוף/ מאושרים יותר בכל יום שנגמר/ זה עכשיו חלום רחוק, עכשיו את רחוקה/ זה עכשיו חלום רחוק, עכשיו היא רחוקה.

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. זה נשמע העתקה מהשיר "אינדיה" של הראל מויאל…
    הפתיחה.. המילים.. הרעיון…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות