נועם בנאי מארח את אהוד בנאי -אף פעם לא לבד

נועם בנאי מארח את אהוד בנאי – אף פעם לא לבד

שירתם המשותפת הופכת מעין המנון שיגע במי שמתגעגע לאהוב שהלך מאיתו

מילים ולחן : נועם בנאי הפקה מוסיקלית: גלעד שמואלי
4/5

הגעגוע לאהוב מושתת על ריחות, מקומות, סיפורים. נועם בנאי מתגעגע. במרכזו של השיר – עידוד עצמי שיש בו שכנוע מנחם: "אתה אף פעם לא לבד דבר איתו הוא שומע".  כדי לתת תוקף לנחמה וכמו כדי להוסיף טון של הרגעה  – מצטרף הדוד אהוד בנאי לדואט. לפי דף המידע שצורף לשיר – ההשראה נוצרה מדברים שאמר אהוד לנועם על המשך הקשר עם אבא מאיר בנאי המנוח.
יש בשיר חשש להתנתק מהקרבה – "ולפעמים אני פוחד שהתרחקתי ממך" ו"עברו כבר די הרבה ימים שלא חלמתי אותך" ומצד שני התחושה המייצרת קרבה בל תינתק – "יש רגעים בהם שומע את קולך בקולי".
המוסיקה אינה הופכת את השיר לדרמה. כשמו של היוצר והזמר – יש בה נועם מרגיע, יופי של מזג נוח, קולות נוגים שמשדרים רגש של ערגה והשלמה ("בסוף כולנו זה אחד"). שירתם המשותפת הופכת מעין המנון לשירת רבים מרטיטה, שתיגע במי שמתגעגע לאהוב שהלך מאיתו. צלילים שמעניקים עומק לתחושה, שגם אחרי מות יקיר נוצרת הוויה מפרה שמושתת לא רק על כאב אלא על זיכרון ואהבה.

****  נועם בנאי: "את ההשגחה של אבא תרגיש כל הזמן" אמר לי אהוד באחת מיני שיחות רבות שלנו אחרי שאבא נפטר. הוא צדק. השיר נכתב באחת הפעמים שהרגשתי אותו ממש לידי ואנחנו כמו מנהלים שיחת נפש. הייתי קרוב אליו, קרוב אלי. עוד באותו הערב כשסיימתי לכתוב עברה בי תחושה חזקה שאהוד צריך להיות חלק מזה. נזכרתי שב״יוצא לאור״ אבא שר לאהוד בפזמון ״מלאכי ציפורים מעליך מלווים את צעדיך״. חשבתי: ואיזו סגירת מעגל יפה זו יכולה להיות אם הפעם אהוד ישיר לי ״אתה אף פעם לא לבד..״
כמה ימים אחר כך כבר נסעתי להשמיע לו את השיר. הוא התחבר ישר מהשמיעה הראשונה כיוון שהשיר היה  כתוב בגוף ראשון, כאילו אבא שר לי, אהוד אמר שיהיה לו קשה "לשיר את אבא״ והציע לשנות לגוף שלישי, כשהוא ישיר לי כדוד שלי מהצד. ״גם ככה אף אחד לא יודע מי הבן של מי במשפחה, חבל לבלבל אותם עוד יותר״. משם הכל הלך בקלות. סשן אחד קצר באולפן ויותר מזה פשוט לא היה צריך, הכוכבים הסתדרו לבד.

נועם בנאי מארח את אהוד בנאי / אף פעם לא לבד בימוי וצילום: אביב לוסקי ועידן דמארי 

נועם בנאי מארח את אהוד בנאי – אף פעם לא לבד – המילים

אני זוכר עוד את ריח הבשמים בגינה
בערב יום שישי בית כנסת וחולצה לבנה
אני זוכר סיפור קבוע ליד השולחן
איך צחקנו צחוק פרוע לא הרגשנו את הזמן

אתה אף פעם לא לבד דבר איתו הוא שומע
גם בלי לומר אף מילה גם כשהשמש תשקעה
הוא מאיר בתוך ליבך

אתה אף פעם לא לבד קשה לראות אני יודע
הוא עוד חלק ממך הוא אוהב אותך
בסוף כולנו זה אחד אתה אף פעם לא לבד

עברו כבר די הרבה ימים שלא חלמתי אותך
ולפעמים אני פוחד שהתרחקתי ממך

יש רגעים בהם שומע את קולך בקולי
הגעגוע שוב בוקע אל תשכח גם אותי

נועם בנאי פייסבוק

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות