נטע ברזילי - Cucko

Cuckoo

נטע ברזילי

מילים ולחן: Netta Barzilai, Krysta Youngs & Bert Elliott מפיק מוזיקאלי: ג'יי אר רותם
4.5/5

הסתיים עידן הבסה סבבה והננה בננה? משך שנתיים מאז ניצחה באירוויזיון, נטע ברזילי השאירה אותי די אדיש לשירים שהוציאה, לא מבין האם המוסיקה שלה היא פעלול יצירה או מבע אותנטי. הייתי צריך את השיר הזה כדי לחזור אליה. פתאום, פופ שנוגע ומגיע, גם  מחלחל.
שיר על יחסים. מרגישה כמו ציפור בכלוב, יודעת שהיא יכולה לברוח, אבל לא רוצה להכאיב לו. המחשבה על שחרור נמצאת אצלה בראש, לעיתים רוצה לארוז ולברוח, האם תתחרט? שיר על פגיעות, על מאבק פנימי. "האם אני באמת אוהבת אותך?", כך היא מסיימת, כשהיא  מוצפת בתחושת תמיהה-צער.
אז כן, זהו השיר הכי יוצא דופן מבין השירים שנטע ברזילי הוציאה עד היום. עולה למסלול אמצע חדש, מיד טמפו, על פסקול שמבהיר את הנרטיב שלה במנגינה ובטון שיש בו כאב. מתי שמענו נטע ברזילי מביעה כאב אמיתי? ההפקה המוסיקלית הפופ-אלקטרונית, מעניקה לה את המינון הנכון לסערת הרגשות. שומעים קול, חשים מבע פנימי. היא מתקרבת כאן לאזורים של זמרות פופ ליגת על.

קליפ 1: נטע מנסה להסתייע בהבעת התחושה באמצעות תיבת נגינה. "עבדנו במשך שלושה חודשים על בניית תיבת נגינה בהתאמה אישית, שהייתה מאוד קשה, זה מכשיר שיוצר בעבודת יד כבר במאה ה -16.  אחד הדימויים שנתקעו לי בראש הרבה זמן – בלרינה תקועה בתוך קופסת תכשיטים, מסתובבת לנצח בלופ. בדיוק ממה שאני פוחדת להיות,קוקו  זו הווידוי שלי, זה חושף צד פגיע בי, שמעולם לא נתתי לאף אחד לראות לפני כן. אני במקום שהכל קרה לי ממש מהר, ואני לא יכול שלא לפקפק…"קליפ 2 – רשמי (למטה): רועי רז ביים בדמיונו העשיר והביזארי סיטואציות של זוגיות והשפעת הזמן כדי להמחיש מצב בלתי משתנה, ומצד שני – מה יקרה אם הזמן ייעצר. הרעיון של נטע ברזילי בקליפ – למצוא ביים את ההזדמנות לשנות משהו, לא להתמכר לשגרה, לבחין במי שמולנו ולענות על השאלה – "האם אני באמת אונהבת/ אוהב". מרכזו של הקליפ סובב סביב שעון קוקיה והזמן שעובר מול הזמן שנעצר. 

cuckoo/ I wanna change the channel/ But I keep losing my remote
It’s like an 80s sitcom/ I can predict your every joke/ My friends think i am lucky
But I bet that you don’t know/ That I’m not really happy
Chick flicks/ And breads sticks/ No we don’t have to say a thing
I like when you’re/ Holding my hand/ But I don’t feel nothing
Do I really love you?/ I sure really love you
I’m like a bird in a cage and I’m going cuckoo cuckoo
I know that I could escape but I don’t wanna Hurt you hurt you
Do I really love you?/ Do I really love you?
I think about the break up/ Sometimes I wanna pack my shit and run
It’s like a trip to Vegas/ Will I regret it when it’s done?
It’s like my heart is burning/ So I overdose on Tums

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות