ניל יאנג יופיע בישראל בחודש יולי עם הקרייזי הורס

/5

ניל יאנג, אגדת הרוק, יגיע לישראל להופעה אחת בפארק הירקון בתל-אביב ב-17 ביולי. יאנג הופיע בישראל לפני כשני עשורים עם חברי להקת פרל ג'אם בבריכת הסולטן בירושלים. להופעה שלו ב-2014 הוא יגיע עם הרכב ה – Crazy Horse, הבסיסט בילי טלבוט, המתופף רלף מולינה והגיטריסט פרנק "פונצ'ו" סמפדר. הם הקליטו בשנים האחרונות שני אלבומים חדשים – Americana ב- 2012 ו- Psychadelic Pill שהועמד לפרס הגראמי בקטגורית הרוק של אותה השנה, ובנוסף הוציא בחודש שעבר את Live at the Cellar Door , אלבום לייב שהוקלט בסדרת הופעות במדינת וושינגטון ב – 1970.
ניל יאנג בן 69 נחשב אחד מהיוצרים החשובים, המשפיעים והאידאולוגים ביותר של אמריקה. יאנג חקר סגנונות מוסיקליים רבים ושונים, מבלוז וקאנטרי ועד למוסיקה אלקטרונית, והשפיע על יוצרי רוק צעירים רבים. יאנג נחשב לאביהם הרוחני של להקות הגראנג' האמריקאיות של שנות ה-90 – פרל ג'ם, נירוונה, סאונדגרדן ואחרים. לאורך השנים הוא לא חדל ליצור להלחין, להופיע ולהקליט בקצב מסחרר.
יאנג פעל בקשת רחבה של סגנונות מוזיקליים מבלדות פולק דוגמת Needle and the Damade Done, דרך המנוני הרוק הענקים דוגמת Keep on Rockin in the Free World, נגיעות בלוז, רוק וקאנטרי. ליאנג 39 אלבומי אולפן, אינספור שיתופי פעולה והרכב אחד שמלווה אותו לסירוגין למעלה מארבעה עשורים – קרייזי הורס.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות