פט מת'יני להופעה אחת בנובמבר

/5

פט מת'יני, ענק-ווירטואוז הגיטרה שזכה בלא פחות מ 17 פרסי גראמי, מהג’אזיסטים החשובים והמשפיעים במוסיקה העכשווית,  יגיע להופעה אחת בהאנגר 11 בסוף נובמבר.
אלבומיו של מת'יני נמכרו בלמעלה מ 20 מיליון עותקים. שלושה מהם הגיעו למעמד של אלבום זהב. מת'יני, שהחל את דרכו בנגינה על חצוצרה בגיל 8, ובגיל 12 עבר לגיטרה. כשהוא בן 19 בלבד. בהמשך למד בבית הספר היוקרתי למוזיקה ברקלי,  ולימים סיים שם את הדוקטורט שלו. הוא אחד מאמני הג'אז היחידים שהתייחסו לסינטיסייזר ככלי מוזיקלי, ונחשב למאמין גדול במוזיקה אלקטרונית..
מת'יני משלב בסגנונו אלמנטים של ג'אז פרוגרסיבי ומודרני עם השפעות לטיניות, פוסט –בופ ופיוז'ן. עד גיל 15 הוא הספיק לעבוד עם טובי המוזיקאים בקנזס וב-1974 פרץ לתודעה העולמית. נער הפלא פרט על הגיטרה בסגנון ייחודי (שלימים יהפוך לסימן ההיכר שלו). Bright Size Life שיצא ב-1975 "המציא מחדש" את הסגנון המסורתי של נגינה בגיטרת ג'אז וזכה לאינספור שבחים.
מתי'יני עבד עם טובי המוזיקאים מאורנט קולמן, ג'ים הול, סטיב רייך, דיוויד בואי, הרבי הנקוק, צ'יק קוריאה וגם עם אחינועם ניני על האלבום Noa.

לאורך השנים זכה באינספור פרסים ושבחים מטעם המבקרים,  ובמשך תקופה ארוכה נשא את התואר "Best Jazz Guitarist" כמו גם "Best Rock Instrumental". ה – Pat Metheney Group שייסד זכתה ב-18 פרסי גראמי גראמי, וממשיכה להופיע ברחבי העולם עם מספר הופעות מטורף שנע בין 120-240 בשנה.
מת'יני ולהקתו יגיעו למופע ישיבה באווירת מועדון ג'אז ב 26 בנובמבר בהאנגר 11. זהו ביקורו הראשון של מת'יני בארץ מאז שנת 2000. על הבאתו של מת'יני לארץ אמונים פלאג הפקות, שאחראים גם על הופעותיהם בישראל של ההרכב הבריטי האהוב סוויד, בריאן פרי ויעל נעים. פט מת'יני בהופעה, מוצ"ש, 26/11, האנגר 11 בת"א

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות